Praha - Přívoz spojující pražský Císařský ostrov a Troju je znovu mimo provoz. Plavidlo dočasně nahrazuje lávku, která se na začátku prosince zřítila. Kvůli velké vodě nemohl přívoz vozit cestující také v úterý 2. ledna.
"Jako částečnou náhradu lze využít například linku autobusu 112 v úseku Nádraží Holešovice - Kovárna," uvedl Ropid, který organizuje MHD v hlavním městě.
Loď vyplula na Vltavu poprvé loni 23. prosince ráno. V pracovní dny je v provozu od 07:00 do 19:00, o víkendech od 08:00 do 19:00. Interval je ve špičkách pracovních dnů deset minut. Na loď se vejde téměř 30 cestujících.
Lávka se zřítila v sobotu 2. prosince odpoledne, ze čtyř zraněných byli dva ve vážném stavu. Praha nyní plánuje stavbu provizorní lávky. Institut plánování a rozvoje zároveň vypracoval návrh změny územního plánu pro vybudování dvou nových lávek. Jedna bude na místě původní, druhá dále po proudu řeky.
Témata: Praha, MHD Praha, EuroZprávy.cz, Autobusy
Související
14. června 2026 21:43
13. června 2026 9:16
12. června 2026 16:04
8. června 2026 14:48
5. června 2026 11:25
4. června 2026 14:03