reklama

"Doufám, že bude velká účast, protože nemají tak často voliči možnost volit prezidenta republiky," řekl Topolánek. Zároveň uvedl, že volební účast podle něj nemá vliv na sílu mandátu prezidenta. "Jestli někdo zůstane doma, tak hlasuje nohama. Je to jeho problém. Vlastně i tím, že zůstává doma, vyjadřuje nějaký svůj politický postoj," řekl.

Volební kampaň označil za korektní, ale místy trochu nudnou, k čemuž podle něj přispěl i formát debat, kdy nebylo možné zabývat se některými tématy do hloubky. "Vážím si svých protikandidátů, kteří byli ochotni se se mnou utkávat," řekl. Podle Talmanové v debatách i v celé kampani chyběl Zeman. "Samozřejmě mi tam chyběl hlavní aktér, který se zachoval neskutečně zbaběle," řekla k rozhodnutí hlavy státu nediskutovat s ostatními osmi kandidáty.

Hannig prozradil, že volil sám sebe. "Když už jsem do toho vložil tolik síly a úsilí, tak ten poslední akt k tomu patří," uvedl. Odhadl, že by se voleb mohlo zúčastnit zhruba 65 procent lidí. Podle něj se může stát, že se o prezidentovi rozhodne v druhém kole a vyhraje ten, kdo nyní skončí na druhém místě.

Naznačil, že by mu žádný ze současných kandidátů na prezidenta ve funkci hlavy státu nevadil. "Já jsem pozitivní člověk a já se na každého dívám z té pozitivní stránky," podotkl Hannig.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama