Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pro Zemana hlasovali voliči SPD, pro Drahoše pro voliči ODS, TOP 09 a Pirátů

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Foto: Přátelé Miloše Zemana

Praha - Pro Miloše Zemana hlasovali v prvním kole prezidentských voleb nejčastěji voliči SPD, KSČM a ANO. Jiří Drahoš získal hlasy hlavně od voličů Pirátů, TOP 09 a ODS.

//

Vyplývá to z porovnání výsledků voleb hlavy státu a loňských sněmovních voleb po okresech, které dnes provedla ČTK.

Zeman se podle tohoto srovnání prosadil v okresech, kde loni v říjnu výrazně uspělo hnutí Tomia Okamury. Podobnost jejich výsledků dosáhla 80 procent. V případě KSČM to bylo zhruba 77 procent, u ANO 75 procent. Zeman si poměrně dobře vedl také u voličů sociální demokracie.

V případě Drahoše byla největší podobnost s Piráty (85 procent), TOP 09 (78 procent) a ODS (77 procent). Podstatně méně bodoval také u voličů hnutí Starostové a nezávislí, ačkoli měl jeho oficiální podporu.

Témata:  Miloš Zeman Jiří Drahoš Svoboda a přímá demokracie volby 2018

Související

Aktuálně se děje

17. prosince 2025 10:38

Babišovi dorazila gratulace z Bílého domu. Trump se těší na spolupráci

Nový český premiér Andrej Babiš (ANO) se v uplynulých hodinách dočkal asi nejcennější možné gratulace k tomu, že se opět stal předsedou vlády. Přišla z Bílého domu. Americký prezident Donald Trump, který poblahopřál Babišovi, věří v úspěšné pokračování jejich spolupráce z předchozích let. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy