Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zraněný voják z Libavé je z nejhoršího venku

Ilustrační foto Autor: nadporučice Lucie Masaříková
Ilustrační foto Autor: nadporučice Lucie Masaříková
Foto: Army.cz

Olomouc - Stav vojáka, který byl minulý týden vážně zraněn na cvičišti Libavá, se zlepšil. Muž ale nadále zůstává v nemocnici.

Do nemocnice minulou středu záchranná služba přivezla dva vojáky, které zranila střela z bojového vozidla. "Stav zraněného vojáka se pomalu zlepšuje, nicméně zůstává i nadále vážný. V tuto chvíli už dýchá spontánně, je při vědomí a jeho stav je stabilizovaný," uvedl dnes mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Egon Havrlant. Druhý muž byl už v pátek propuštěn do domácí péče.

Prezident a vrchní velitel armády Miloš Zeman ve čtvrtek při návštěvě Města Libavá novinářům řekl, že výstřel z bojového vozidla, které při cvičení zřejmě omylem vypálilo na druhý stroj jedoucí v jeho blízkosti, zranil tři vojáky.

Armáda trvá na dvou zraněných desátnících ze 71. mechanizovaného praporu Hranice. Okolnosti nehody vyšetřuje vojenská policie.

Témata:  Armáda České Republiky Vojenský újezd Libavá

Související

Aktuálně se děje

16. srpna 2025 19:31

Válka mezi Hanychovou a Soukupem graduje. Už se mluví o pokusu o vraždu

Zdá se, že vleklé soudní spory mezi Agátou Hanychovou a Jaromírem Soukupem dostávají nový rozměr. Do tahanic se nově zapojuje Agátin manžel Miroslav Dopita, který se má se Soukupem utkat u soudu kvůli loňskému incidentu na pozemku Hanychové. V souvislosti s případem se dokonce hovoří o obvinění z pokusu o vraždu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy