reklama

Ministr Jiří Dienstbier (ČSSD) zavedení povinnosti hájil s tím, že to přispěje k možnosti skutečně efektivní a transparentní podpory sportu. Plán rozvoje sportu by mohl být součástí plánu rozvoje obce, poznamenal. Reagoval tak na námitky senátorů, že zamýšlená povinnost je výmyslem ministerských úředníků bez znalosti situace v malých obcích.

Za nesmyslnou označili nutnost plánu sportovního rozvoje obcí jak předseda senátorů ČSSD Petr Vícha, tak místopředseda ODS Miloš Vystrčil. Upozornili na to, že obce i bez povinného plánu vědí, jaké jsou jejich možnosti podpory sportu. Podle Vystrčila by se muselo vypracovat 6253 dalších plánů, které by musely mít i obce s méně než 100 obyvateli, bez vlastních sportovišť či tělovýchovných organizací.

Novela by měla především zajistit spravedlivější rozdělování státních dotací mezi sportovní organizace. Předpokládá mimo jiné vznik rejstříku sportovních organizací, sportovců a sportovních zařízení, který povede ministerstvo školství. 

Letos má stát podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) podpořit sportovce částkou 3,7 miliardy korun, příští rok by se suma mohla zvýšit na šest miliard.

 

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama