Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mladík v depresi podřízl krk nevlastnímu bratrovi . Soud mu napařil přísný trest

Soud
Soud
Foto: Pixmac

Ostrava - Za vraždu nevlastního bratra má jít mladík z Opavska do vězení na 17,5 roku. Zabíjel v domě, kde rodina žila. Školáka podle obžaloby vylákal do patra, kde mu zalepil ústa a nakonec mu podřezal hrdlo. Kauzu řešil Krajský soud v Ostravě.

Muž tvrdí, že si až po činu uvědomil, co udělal. Prý chtěl spáchat sebevraždu. Rodičům napsal dopis na rozloučenou. Na život si ale nesáhl. Místo toho zavolal policii a řekl, že bratra zabil. Později se přiznal i rodičům.

Hájil se ale tím, že byl pod vlivem depresí a nebyl schopen se ovládat. Deprese potvrdili i soudní znalci. Mladík byl totiž dlouhodobě už od dětství šikanovaný.

"Působil nejistým dojmem, byl úzkostný, měl nízké sebevědomí. Ve škole byl terčem posměchu a násilí. Už v raném věku získal traumatické zážitky, se kterými se nebyl schopen do dnešní doby vyrovnat, uzavíral se do sebe. Nebyl schopen řešit problémy, neventiloval napění, prožíval dlouhodobý sociální stres a trpěl depresemi," uvedl žalobce Vít Legerský.

Témata:  vražda soudy Moravskoslezský kraj

Související

Aktuálně se děje

5. prosince 2025 16:14

Babiš se má konečně stát premiérem. Nejvíc do šéfa ANO tepou Piráti

Česko bude v úterý mít nového premiéra, až prezident Petr Pavel jmenuje Andreje Babiš (ANO), který ve čtvrtek představil řešení svého střetu zájmů. Podle lídra Pirátů Zdeňka Hřiba měl Babiš prodat Agrofert, pokud chce být předsedou vlády. Pochybnosti vyjádřili i další opoziční politici. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy