Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Babiš nechce vládu s SPD. Nechce ani spoléhat na podporu

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Premiér Andrej Babiš dnes po jednání kabinetu prohlásil, že jeho hnutí ANO nechce vytvořit koalici s SPD a nechce se spoléhat ani na toleranci své vlády od uskupení Tomia Okamury.

"My se s SPD zatím bavíme o programu a počítáme s tím, že nebudeme potřebovat jejich toleranci. Ale proč nemít jasno v programových záležitostech," řekl Babiš před jednáním zástupců obou hnutí.

Na ní očekává diskusi o představách, jaké má SPD o svých návrzích zákona například na přímou volbu primátorů a starostů. Okamura už dříve uvedl, že vyjednávači na minulé schůzce předali ANO 34 programových priorit a chtějí vědět, jak se k nim vládní hnutí postaví.

V závislosti na míře shody na programu SPD podle Okamury zváží, zda by nějakým způsobem podpořila vládu ANO při druhém pokusu o sestavení vlády.

Témata:  Andrej Babiš hnutí ANO Svoboda a přímá demokracie

Související

Aktuálně se děje

5:00

Počasí na začátku meteorologického léta přinese i bouřky

Evidentní změnu už má přinést víkendové počasí. Bude sice nadále teplo, ale očekávají se i srážky. Pršet by pak mělo i v příštím týdnu, to nejvíce deště přinesou bouřky. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Jahody, ilustrační fotografie.

Komentář

Češi míří na jahody, ale připlatí si. Úroda není kdovíjaká

S koncem května začíná i letošní sezóna samosběrů jahod, která ale bude slabší než v předchozích letech. Jarní mrazy společně se suchem poškodily část úrody a pěstitelé očekávají nižší sklizeň i menší plody. Podle odhadů může být letošní úroda oproti loňsku až o třetinu nižší. Omezenější nabídka se zároveň promítne do cen, které letos na řadě míst vzrostou až o deset procent. Farmáři navíc upozorňují, že letošní samosběry mohou skončit dříve než obvykle.