Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Chci opět vyhrát slovenské volby a sestavovat vládu, prohlásil Fico na sjezdu ČSSD

Rober Fico, slovenský premiér
Rober Fico, slovenský premiér
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Hradec Králové - Hostem dnešního mezinárodního sjezdu ČSSD v Hradci Králové je také slovenský premiér a předseda strany Směr-SD Robert Fico. Prohlásil, že chce opět vyhrát volby a sestavit vládu.

Slováky chce oslovit zejména tématem zvyšováním životní úrovně na úroveň průměru zemí Evropské unie. "To se mi zdá být nejjednodušší program, který můžeme nabídnout, aby byl atraktivní," řekl Fico.

Sociální demokraté podle něho musí nacházet i nové způsoby komunikace, aby si někdo všiml kroků, které ve vládě dělá. Fico připomněl, že jeho vláda zavedla bezplatné vlaky pro studenty a zaplatila žákům a studentům lyžařské zájezdy. Vyzýval k hledání nových témat.

"Odmítám pravicové kecy, že máme šetřit, protože se nám daří," zdůraznil Fico. Když se státu daří, je podle něho nutné hledat způsoby, jak pomoci lidem při dodržování rozpočtové discipliny.

Sociálnědemokratické strany musí být podle něho atraktivnější, levicovější, demokratičtější a lepší. "Když nebudeme lepší, bude lepší někdo jiný," varoval Fico, který na volebním sjezdu ČSSD žádal o podporu před parlamentními volbami, ať bude novým předsedou české sociální demokracie kdokoli.

Témata:  Robert Fico Slovensko Smer SD

Související

Aktuálně se děje

19. května 2025 10:27

Laďa Kerndl oslavil kulaté jubileum. Trápení už bylo dost, podotkla slavná dcera

Legendární Ladislav Kerndl oslavil v minulém týdnu kulaté 80. narozeniny a jeho neméně slavná dcera Tereza se postarala o to, aby se na jubileum nezapomnělo. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy