Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vlaky na Drážďany po střetu s chodcem stojí

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Hněvice (Litoměřicko) - Neznámý člověk zemřel dnes v podvečer poté, co ho srazil rychlík na železničním přechodu mezi obcemi Hněvkovice a Dolní Beřkovice.

Nehoda zastavila provoz na frekventované železniční trati z Prahy na Drážďany, chodec byl na místě mrtev.

Rychlíky ani ty mezinárodní nejezdí, provoz bude podle odhadů obnoven nejdříve po 20:00. ČTK o tom informoval mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Pavel Tesař.

Nehoda se stala po 17:30. "Rychlík zřejmě v plné rychlosti srazil osobu na železničním přejezdu," doplnil Tesař. Strojvedoucí neměl podle něj šanci střetu zabránit. Okolnosti neštěstí se vyšetřují.

Témata:  vlaková neštěstí vlaky

Související

Aktuálně se děje

20. července 2026 8:59

Problémy na farmě Vojty Kotka: Byla zahájena exekuce

Devatenáct pozemků pod farmou Vojty Kotka, známou z dokuseriálu televize Prima, se ocitlo v ohrožení z důvodu dluhu vůči České kanceláři pojistitelů. Příkaz k provedení exekuce prodejem nemovitostí vydal soudní exekutor v červnu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy