Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bývalý náměstek ČD má nárok i na zbytek odstupného

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Jan Zýka, EuroZprávy.cz

Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 dnes rozhodl, že bývalý personální náměstek Českých drah (ČD) Milan Ruttner má nárok i na zbytek odstupného 2,2 milionu korun.

Už v prosinci 2014 mu pražský městský soud přiznal 6,5 milionu korun. Podle Aktuálně.cz se tak odstupné i s úroky vyšplhá na 13 milionů korun.

Ruttner nastoupil do Českých drah za ředitele Petra Žaludy v roce 2008, předtím působil v Citibank. S Žaludou podepsal manažerskou smlouvu, jejíž sporný dodatek stanovil, že pokud náměstek ve funkci vydrží déle než rok, vznikne mu nárok na jednorázové vyplacení částky vypočítané podle sjednaného vzorce. Ruttner se funkce vzdal po 12 měsících a 13 dnech a požadoval odstupné 8,7 milionu korun. České dráhy mu však "zlatý padák" odmítly vyplatit.

Podle firmy je výše odstupného nemravná, a to zvláště za situace, kdy podnik za rok 2008 vykázal konsolidovanou provozní ztrátu 5,3 miliardy korun. Ruttner podle drah "neučinil nic, čím by byl přínosem pro hospodaření", naopak na ztrátě prý měly největší podíl personální náklady.

Témata:  České Dráhy

Související

Aktuálně se děje

28. dubna 2026 13:23

Meteorologové varují. V Česku ještě stále může mrznout

V Česku panuje v závěru dubna příjemné jarní počasí. Proto vás možná překvapí, že meteorologové v úterý přispěchali s varováním. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude v následujících dnech hrozit pomrznutí ovocných stromů a zemědělských plodin. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy