Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Praze byl kvůli úniku plynu evakuován supermarket

Praha
Praha
Foto: Pixabay

Praha - Hasiči museli dnes před 18:00 evakuovat desítky lidí ze supermarketu na pražských Vinohradech kvůli úniku plynu z poškozeného potrubí.

Kvůli úniku byl také přerušen provoz tramvají na Vinohradské ulici. Již po asi 20 minutách byl ale provoz supermarketu i MHD obnoven. ČTK to řekl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Plynové potrubí bylo poškozeno při výkopových pracích na rohu ulic Vinohradská a Perunova. Okolí úniku plynu pak bylo preventivně uzavřeno, z blízkého supermarketu bylo evakuováno asi 40 lidí a tramvaje byly odkloněny na Korunní ulici.

Již krátce po příjezdu hasičů a plynařů na místo se však situace mohla vrátit do normálu. 

Témata:  Praha únik plynu

Související

Aktuálně se děje

14. března 2026 18:20

V 96 letech zemřel Jürgen Habermas, jeden z nejvýznamnějšch filozofů současnosti

Svět filozofie a společenských věd zasáhla zpráva o úmrtí jednoho z nejvýznamnějších intelektuálů naší doby. V sobotu zemřel ve věku 96 let Jürgen Habermas, muž, jehož myšlenky o komunikaci a racionalitě zásadně ovlivnily moderní vnímání společnosti. Podle oznámení jeho nakladatelství Suhrkamp skonal pokojně v bavorském Starnbergu nedaleko Mnichova.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

benzinky

Marže z cen benzinu: Kdy budou první údaje?

Ministerstvo financí obdrží první konkrétní data z plošného sledování marží u prodejců paliv již v pondělí. Ministryně Alena Schillerová v nedělním diskusním pořadu Partie Terezie Tománkové uvedla, že resort zatím nedisponuje informacemi, které by potvrzovaly, že si čerpací stanice navyšují marže nad rámec růstu cen na burzách. Reagovala tak na situaci, kdy ceny pohonných hmot v Česku skokově vzrostly v důsledku eskalace konfliktu na Blízkém východě.