reklama
To je zneuctění, roztavte ji! Nová socha Věry Špinarové pořádně naštvala Čechy! - anotační obrázek
To je zneuctění, roztavte ji! Nová socha Věry Špinarové…

Nadřízení počínání policistů považují za ohrožení profesní cti, informovala mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. 

Fotografie vznikla před budovou Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava. Kajínek tam u služebního vozu policie zapózoval se třemi ozbrojenými policisty. Mluvčí Holčáková potvrdila, že jde skutečně o policisty z Městského ředitelství policie Ostrava. 

S jednáním policistů jejich nadřízení a vedení moravskoslezské policie nesouhlasí. "Vnímáme to jako ohrožení profesní cti," řekla s dodala, že okolnosti vzniku fotografie prošetřuje odbor vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Pokud kontrolní odbor dojde k závěru, že policisté pochybili, předá věc řediteli Městského ředitelství police Ostrava, který by měl policisty potrestat.

Ministr vnitra Lubomír Metnar (za ANO) označil focení policistů s Kajínkem za nevhodné a očekává důkladné prošetření události. "Fotit se s odsouzeným vrahem, považuji za velmi nevkusné. Fotící se policisté by si měli uvědomit, že být policistou znamená, chovat se důstojně a neznevažovat práci kolegů a celého sboru," uvedl ve vyjádření na twitteru. "Věřím, že záležitost bude co nejdříve důkladně a řádně prošetřena," doplnil.

3 komentáře (Poslední 24.03. 08:37) Napište svůj názor

reklama