Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zemřel bývalý šéf Českého rozhlasu Duhan, bylo mu 71 let

Český rozhlas
Český rozhlas
Foto: www.wikipedia.org

Praha - Ve věku 71 let v sobotu zemřel bývalý generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan. S odvoláním na rodinu zesnulého to dnes uvedl Radiožurnál. Duhan vedl ČRo od července 2011. Za jeho působení začaly vysílat stanice Český rozhlas Plus, Jazz a Rádio Junior. Na funkci generálního ředitele rezignoval v listopadu 2015 ze zdravotních důvodů.

Poslední rozloučení s Duhanem se uskuteční 14. května v pražském kostele svatého Michala v Jirchářích, oznámila rodina.

Duhan se narodil 11. listopadu 1946 v Bratislavě, kde vystudoval scenáristiku na Vysoké škole múzických umění. Začínal v deníku Ľud, po rozhlasové epizodě působil v Československé televizi. V letech 1971 až 1989 byl dramaturgem zábavy nebo spoluzakladatelem teletextové redakce a do roku 1991 působil v deníku Verejnosť.

V 90. letech pracoval pro kabelovou televizi Cabel plus, dva roky byl šéfem vydavatelství Beseda Holding spojeného s TV Nova. Spolupracoval také s Hospodářskými novinami.

V letech 1991 až 1992 byl Duhan ústředním ředitelem Československého rozhlasu, poté odešel do soukromé sféry; do rozhlasu se vrátil koncem 90. let. Od března 2010 byl po rezignaci Richarda Medka pověřen vedením ČRo. Předtím v letech 2002 až 2006 působil jako redaktor a moderátor ČRo 6, od července 2006 byl pak tři roky ředitelem této stanice.

Témata:  Peter Duhan Český rozhlas

Aktuálně se děje

3. února 2026 8:29

Češi se mají na co těšit. Arnold Schwarzenegger dorazí v červnu

Do Česka má letos namířeno jedna z největších hvězd akčního filmu. Lidé, kteří se dříve snažili k nám dostat Chucka Norrise, v červnu přivezou Arnolda Schwarzeneggera. Už dnes šly do prodeje vstupenky na jedinečnou akci. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Boris Šťastný

Ministr Šťastný vyzval veřejnost: Choďte po schodech. Nabízí cedule zdarma

Ministr pro sport, prevenci a zdraví Boris Šťastný dnes v budově Poslanecké sněmovny zahájil novou osvětovou kampaň zaměřenou na podporu zdravého životního stylu. Iniciativa nese název „Zdraví je drahé, schody jsou zdarma“ a jejím cílem je motivovat občany k častějšímu zařazení přirozeného pohybu do jejich všedních dnů. Ministra při představení projektu podpořili také předseda dolní komory Tomio Okamura, její první místopředseda Patrik Nacher a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.