reklama

Soud v případu naposledy jednal loni v září, tehdy přibral znalce, který musel rozhodnout, zda je dívka, kterou se Sudků pokusila uškrtit, schopna vypovídat. Podle státního zástupce Michala Muravského je důležité, aby před soudem mluvila. "Byla jedinou přímou svědkyní a zároveň poškozenou toho útoku, takže by bylo dobré ji slyšet," řekl žalobce novinářům.

Soudkyně Helena Králová se poškozenou pokusila vyslechnout už v srpnu, dívka ale zkolabovala a musela ji odvézt záchranná služba. Projednávání kauzy pak zdrželo kárné řízení proti Králové.

Dnes měla soudkyně v plánu vyslechnout znalce, který posudek o napadené dívce zpracovával, ten ale z pracovních důvodů nepřišel. Svědkyni, na jejímž výslechu trvá obhájce i státní zástupce, se zase nepodařilo předvolat. Jednání proto Králová po chvíli odročila na 7. srpna. Soudkyně také upozornila na to, že Sudků jako svědkyni předvolávat nebude. "K objasnění celé události by nepřispěla," řekla soudkyně.

Policisté Lukáš Kočer a Petr Michálek čelí obžalobě ze zneužití pravomoci úřední osoby, hrozí jim až pět let vězení nebo zákaz činnosti. Oba policisté loni v červnu uvedli, že o škrcení nevěděli. Dívka jim prý řekla, že se nic nestalo a že není zraněná.

Podle svědkyň, které byly v kavárně s napadenou dívkou a které u soudu v srpnu vypovídaly, ale policisté o škrcení informováni byli. Skupina prý nechtěla incident řešit na policejní stanici, policisté proto podle jedné ze svědkyň napadené dívce nabídli, že do protokolu napíšou, že se Sudků jen obnažovala.

Policistům chtěl původně soud trestním příkazem uložit podmíněné tresty, státní zastupitelství i obžalovaní ale proti rozhodnutí podali odpor, soudkyně proto musela nařídit hlavní líčení.

Za vraždu a pokus o ni uložil pražský městský soud Sudků loni na jaře 30 let vězení. V době útoku byla podle soudu příčetná, chtěla se lékařům pomstít za to, že ji propustili, a zajistit si další pobyt v léčebně.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama