reklama

Případ policie od konce září zkoumala kvůli podezření, že na mužově smrti mohl mít podíl pančovaný alkohol. "Policejní orgán nezjistil, že by v tomto případě poškozený požil závadovou látku, kterou někdo vyrobil a podal mu ji, a stala se tak bezprostřední příčinou jeho úmrtí," uvedla Zajícová.

Případ policisté odložili, protože se nepotvrdilo, že by byl spáchán trestný čin ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty.

Muž podle médií pocházel ze Sedlešovic na Znojemsku. Zemřel 28. září na odpočívadle dálnice D1 v katastru Kojetína na Přerovsku.

Metanol zabil mezi lety 2012 a 2014 v ČR téměř 50 lidí. Takzvaná metanolová kauza patří mezi nejhorší neštěstí, která Českou republiku v posledních desetiletích postihly. První případy úmrtí po požití nelegálně vyráběných lihovin s obsahem jedovatého metylalkoholu se objevily koncem léta 2012. Poslední člověk, jehož úmrtí je spojováno s prodejem nelegálně vyráběného alkoholu, zemřel na konci února 2014 v nemocnici v Novém Městě na Moravě. V souvislosti s kauzou bylo obviněno sedm desítek lidí, většina z ohrožování zdraví závadnými potravinami, padla řada rozsudků. Míchači kontaminované směsi Tomáš Křepela a Rudolf Fian dostali doživotí.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama