Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tragédie v Přerově: Dělník se zřítil z lešení u osmého patra paneláku

Záchranáři v akci, ilustrační fotografie
Záchranáři v akci, ilustrační fotografie
Foto: Lukáš Urban, EuroZprávy.cz

V Přerově zemřel šestapadesátiletý dělník po pádu z lešení z osmého patra panelového domu. Neštěstí se stalo v Jasínkově ulici. Muže se snažili na místě zachránit záchranáři, zasahovala i letecká záchranná služba. Muž svým zranění však nakonec podlehl.

Tragédie se stala v pondělí, okolnostmi neštěstí se zabývá policie, řekl dnes ČTK krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Podle mluvčí krajské záchranné služby Lucie Urbanové šlo o staršího muže cizí národnosti, z osmého patra dopadl na nerovný povrch u domu.

"Do příletu vrtulníku byla na místě poskytována telefonicky asistovaná neodkladná resuscitace. Záchranáři na místě navázali na laickou první pomoc - pacienta převedli na umělou plicní ventilaci, poskytovali nepřímou srdeční masáž pomocí přístroje Lucas, provedli oboustranný drobný řez hrudníku, který vedl k odstranění nadbytečného vzduchu a tekutin a aplikovali léčiva na podporu oběhu pacienta," uvedla mluvčí záchranné služby.

Muže se vzhledem k těžkým poraněním nepodařilo zachránit. Okolnostmi pádu se zabývá policie, doplnil policejní mluvčí.

Témata:  úrazy Přerov život

Aktuálně se děje

23. června 2024 19:37

Jurečka chce zvýšení platů ve veřejném sektoru až o deset procent

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) plánuje na úterní schůzce tripartity navrhnout zvýšení platů ve veřejném sektoru od září pro tzv. první skupinu, do které patří úředníci, pracovníci v kultuře, technici, nepedagogičtí zaměstnanci ve školství a zaměstnanci ve státní službě. Navrhované zvýšení se pohybuje mezi sedmi a deseti procenty. Jurečka to uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy