Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muž v Sušici utrpěl po pádu v práci těžký úraz, je v nemocnici

Záchranná služba, ilustrační fotografie
Záchranná služba, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Těžký pracovní úraz utrpěl dnes odpoledne v Sušici na Klatovsku jednačtyřicetiletý muž. Při snaze odstranit poškozený překlad nad vjezdem upadl na zem a zranil se. Záchranáři ho ve vážném stavu se zavedenou umělou plicní ventilací převezli vrtulníkem na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice, řekl ČTK Vítězslav Sladký z krajské záchranné služby a policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Událost se stala odpoledne nedaleko vlakového nádraží. Muž vjížděl do dílny s velkým pracovním strojem, známým jako harvestor. Naboural při tom do překladu nad vjezdem stavby a poškodil ho.

"Muž vzal žebřík a snažil se jím překlad sundat dolů, což se mu podařilo. Při tom ale žebřík spadl na poškozeného. Ten upadl na zem a při pádu si způsobil zranění, se kterým byl letecky transportován do nemocnice," popsala událost policejní mluvčí.

Na místě jsou klatovští kriminalisté. Vyloučili, že by událost zavinil někdo další. Případ budou dále zpracovávat policisté ze Sušice, dodala Brožová.

Témata:  úrazy Plzeňský kraj

Aktuálně se děje

20. června 2024 19:15

Litva zvyšuje daně. Chce zvýšit výdaje na obranu

Litva se rozhodla pro jindy nepopulární krok, aby mohla více peněz investovat do bezpečnosti. Tamní parlament ve čtvrtek schválil zvýšení daní, jehož cílem je zvýšení výdajů na obranu na tři procenta hrubého domácího produktu již pro příští rok. Informovaly o tom agentury AFP a DPA.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy