Plzeňský kraj

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Policie vyšetřuje podezřelé úmrtí ženy v centru Plzně

Domov

Policie vyšetřuje v Plzni od úterního odpoledne úmrtí ženy, která nejspíš zemřela násilnou smrtí. Případ si převzali krajští kriminalisté. V západočeském městě dnes také museli strážci zákona evakuovat soudní budovy. 

Policie ČR, ilustrační foto

Policie obvinila muže z útoku na Ukrajinky v Plasích

Domov

Plzeňská policie dnes ráno obvinila osmačtyřicetiletého muže v souvislosti s nedělním útokem na dvě cizinky v Plasích na severním Plzeňsku. Muže jsou podezříváni z ublížení na zdraví a výtržnictví. Policie plánuje požádat o jeho vazební stíhání. Informaci zveřejnila na sociální síti X.

slepice

Na Tachovsku kvůli ptačí chřipce utratí 220.000 slepic, nové ohnisko je i v Sedlčanech

Domov

Ve velkochovu slepic v Brodu nad Tichou na Tachovsku musí postupně utratit až 220.000 slepic, likvidace zvířat pomocí oxidu uhličitého začala dnes odpoledne. Na konci minulého roku se tam v jedné ze tří hal potvrdilo dosud největší ohnisko ptačí chřipky v zemi. Původně veterináři měli utratit asi 120.000 nosnic, v pondělí večer ale testy prokázaly nákazu i v druhé polovině zasažené haly. Likvidovat se budou i miliony vajec ze všech tří hal. Další chovy s prokázanou nákazou přibývají. Veterináři dnes oznámili, že ptačí chřipka se objevila také ve velkochovu drůbeže v Sedlčanech na Příbramsku, kde utratí 12.000 kuřat a tisícovku krůt. Nákaza se potvrdila také v malochovech ve Velké Bukovině na Děčínsku, v Kozojedech na Jičínsku či v Ostravě-Bartovicích.

Dopravní nehody

Pět zraněných si vyžádala nehoda čtyř aut za Plzní, silnice byla zavřená

Domov

Za Plzní na přivaděči ve směru na Klatovy dnes brzy odpoledne havarovaly čtyři osobní vozy, jeden hořel. Pět lidí se zranilo, tři z nich středně těžce a dva lehce. Řidič jednoho vozu zřejmě usnul. Silnice I/27 Plzeň - Klatovy byla v místě nehody více než tři hodiny neprůjezdná. ČTK to řekla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

U Bezvěrova havaroval autobus

U Bezvěrova havaroval autobus, další se vyboural na Chrudimsku

Domov

U Bezvěrova na severním Plzeňsku dnes odpoledne havaroval na zasněžené silnici první třídy z Plzně na Karlovy Vary autobus. Skončil na boku mimo komunikaci. Z deseti cestujících záchranáři ošetřili dvě ženy ve věku 66 a 68 let a s lehčími zraněními je převezli do plzeňské fakultní nemocnice. Další autobus havaroval na Chrudimsku, vezl děti, z nichž jedno je lehce zraněné.

Ilustrační foto

U Horažďovic vyjely v neděli vlaky proti sobě na jedné koleji

Domov

Dva vlaky vyjely v neděli večer na jednu kolej proti sobě u Horažďovic na Klatovsku. Včas zastavily víc než 600 metrů od sebe, nikdo nebyl zraněn, řekl dnes ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Událost, na kterou upozornila Česká televize, vyšetřuje Správa železnic.

Po srážce vlaků u Domažlic několik mrtvých a zraněných

Domov

U Milavče na Domažlicku se srazily vlaky. Tři mrtví, desítky zraněných

U obce Milavče mezi stanicemi Domažlice a Blížejov se dnes kolem osmé ráno srazily dva osobní vlaky, jedním z nich byl expres z Mnichova, v němž cestovali také cizinci. Tři lidé zemřeli. Dva z nich jsou čeští strojvůdci vlaků, z toho jeden řídil německý rychlík. Další obětí byla žena, která cestovala v protijedoucím regionálním vlaku. ČTK to řekli policisté a hasiči.

Záchranná služba, ilustrační fotografie

Muž v Sušici utrpěl po pádu v práci těžký úraz, je v nemocnici

Domov

Těžký pracovní úraz utrpěl dnes odpoledne v Sušici na Klatovsku jednačtyřicetiletý muž. Při snaze odstranit poškozený překlad nad vjezdem upadl na zem a zranil se. Záchranáři ho ve vážném stavu se zavedenou umělou plicní ventilací převezli vrtulníkem na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice, řekl ČTK Vítězslav Sladký z krajské záchranné služby a policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Aktuálně se děje

13. června 2024 9:42

Fico komunikuje s vládou, léčba ale potrvá ještě několik týdnů

Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD), který se před měsícem stal obětí atentátu, během procesu zotavování komunikuje se členy vládní koalice. Novinářům to ve středu řekli ministr obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) a ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy