Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie vyšetřuje pokus o vraždu v plzeňské věznici

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Kriminalisté se od pondělí zabývají pokusem o vraždu v plzeňské věznici. V případu budou probíhat procesní úkony se zainteresovanými osobami. Bližší podrobnosti zatím nejsou známé. 

Policie v úterý ráno uvedla, že se od pondělí zabývá zvlášť závažným zločinem v plzeňské věznici, kde se jeden z odsouzených pokusil zavraždit jiného. "Dnes budou ve věci probíhat mimo jiné procesní úkony se zainteresovanými osobami," sdělili strážci zákona. 

"Případ, kterým se zabývají krajští kriminalisté, je v současné době ve fázi prověřování, tudíž k němu prozatím není možné sdělit bližší informace," dodali policisté. 

Plzeňská věznice je věznicí s ostrahou, ve které jsou zřízena oddělení s ostrahou se středním stupněm zabezpečení, oddělení s ostrahou s vysokým stupněm zabezpečení, zvláštní oddělení pro výkon vazby, oddíl specializovaný pro výkon trestu odsouzených s poruchou osobnosti a chování způsobenou užíváním  návykových látek, oddělení se zvýšenou ostrahou a oddíl specializovaný pro výkon trestu odsouzených trvale pracovně nezařaditelných. 

Ubytovací kapacita plzeňské věznice je v současné době 1061 odsouzených a 143 obviněných, celkem tedy 1204 vězněných osob. 

Témata:  vražda Policie ČR Plzeňský kraj

Související

Aktuálně se děje

11. května 2026 8:31

Pravda je jiná. Agáta Hanychová reagovala na slova Jaromíra Soukupa

Agáta Hanychová už tuší, že spor s Jaromírem Soukupem neskončí aktuálním soudním rozsudkem. Bývalý partner dal totiž najevo, že se proti rozhodnutí odvolá. To ale nebylo všechno, podnikatel dal průchod svým emocím. Co tomu řekla dcera herečky Veroniky Žilkové? 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy