Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Pražský hrad přijedou zástupci amerických firem

Zeman zahájil jednodenní sjezd sociálních demokrat s jasným sdělením: Podílejte se na vládě!
Zeman zahájil jednodenní sjezd sociálních demokrat s jasným sdělením: Podílejte se na vládě!
Foto: Česká televize

Praha - Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek odpoledne na Pražském hradě setká se zástupci amerických firem z obchodní mise. ČTK to dnes sdělil ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák.

Skupina amerických manažerů navštíví Českou republiky tento týden v rámci své obchodní mise ACEBA (America-Central European Business Association). Podle Pražského hradu jde o americkou obchodní komoru, která sdružuje investory se zájmem o země střední a východní Evropy.

Mezi manažery bude třeba zástupce letecké společnosti Lockheed Martin, zemědělského gigantu Archer Daniels Midland (ADM), farmaceutické firmy Amgen, výrobce zdravotnického zařízení Medtronic, tabákové společnosti Phillip Morris International nebo firmy Westinghouse.

Zástupci amerických společností mají v České republice domluveny kromě setkání s prezidentem schůzky s dalšími českými představiteli.

České firmy loni vyvezly do USA zboží za téměř 88 miliard korun. Ohledně vývoje obchodu mezi Evropou a USA v poslední době panuje napětí kvůli avizovaným ochranářským opatřením prezidenta Donalda Trumpa.

Témata:  Miloš Zeman USA EuroZprávy.cz

Aktuálně se děje

6. srpna 2026 21:58

6. srpna 2026 20:24

Lela Vémola účtuje s Karlosem po svém. Změnila se k nepoznání

Lela Vémola dává všemožně najevo, že manželství s Karlosem Vémolou je pro ni definitivně uzavřenou kapitolou. Tentokrát to udělala tak, že to opravdu nikdo nemůže přehlédnout. Co na velkou změnu říkají její fanoušci? 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy