reklama

Podle předsedy senátu Radomíra Koudely se nepodařilo prokázat, že se Moric skutků, které mu byly dávány za vinu, skutečně dopustil. Obžaloba muže vinila ze zneužití pravomoci úřední osoby, krádeže a přečinů poškození cizí věci a porušování domovní svobody.

Podle státního zástupce Martina Malůše Moric mezi lety 2012 a 2013 shromažďoval informace o různých podnikatelských subjektech a následně je předával Karlu Glacovi, kterému měly spolu s jeho komplici ulehčit vloupání do komerčních objektů. Jednoho vloupání se Moric podle obžaloby sám účastnil, z kořisti měl údajně zisk deset až 20 procent. Za úplatu navíc Glacovi podle spisu podával i informace o trestním řízení a zajištěných stopách.

Věci pocházející z vloupání, které se u Morice našly, si muž, který u policie pracoval mezi lety 2001 až 2014, od Glace prý koupil, například plynový kotel nebo sekačku. Moric se sice s Glacem několik let znal, kamarádi prý ale nebyli. Muže údajně toleroval kvůli přítelkyni, která se s Glacem dlouhá léta znala.

S případem souvisí rozsudek Vrchního soudu v Olomouci z října 2016. Petra Perútku a Jana Saláta, kteří měli z údajných Moricových tipů při vloupáních těžit, potrestal podmíněnými tresty. Oba muže státní zástupce původně žaloval z rozsáhlé série vloupání ve čtyřech krajích Česka se škodou 9,7 milionu korun. Potrestáni byli pouze za zlomek, podle soudu se jejich vina v dalších případech neprokázala. Podle spisu byli komplici zmiňovaného Glace, který měl při vloupáních údajně hlavní roli. V roce 2015 však muž zemřel.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama