Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kancelář prezidenta republiky dostane příští rok téměř 400 miliónů

Zemanovo vítězství ve volbě prezidenta 2018
Zemanovo vítězství ve volbě prezidenta 2018
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Kancelář prezidenta republiky (KPR) by podle návrhu rozpočtu měla mít k dispozici příští rok 389,4 milionu korun, tedy asi o 110 milionů korun méně než letos. Vyplývá to z návrhu státního rozpočtu na příští rok, který má ČTK k dispozici. Rozdíl mezi letošním rozpočtem a návrhem na příští rok souvisí s vysokou investicí do sanace svahů u vodní nádrže Klíčava v lánské oboře, řekl ČTK hradní kancléř Vratislav Mynář.

KPR letos hospodaří s rozpočtem 499,75 milionu korun, na příští rok by měla mít k dispozici 389,37 milionu. Podobná výše rozpočtu je naplánována i ve výhledu na rok 2020 a 2021.

Kancléř Mynář je s návrhem spokojen. "Jsem za to rád a věřím, že nevzniknou žádné komplikace. Děkuji (sněmovnímu) rozpočtovému výboru," řekl. Dodal, že KPR o další peníze navíc na investice Správy Pražského hradu nebo lánského zámku nežádala. Asi 110 milionový rozdíl proti letošnímu rozpočtu zdůvodnil končící investicí do sanace svahů klíčavské přehrady.

Na začátku května rozpočet hradní kanceláře probíral rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny. Podle jeho návrhu by vlastní prezidentská kancelář měla mít na výdaje 125 milionů korun, Správa pražského hradu by měla dostat téměř 232 milionů korun a příspěvek na lesní hospodářství v Lesní správě Lány má představovat zhruba 32 milionů.

Témata:  Miloš Zeman prezidentská kancelář peníze

Související

Aktuálně se děje

12. května 2026 17:07

Vévodkyně Kate má v ruce mocný nástroj. Harryho a Meghan může ponížit tak, jako nikdo jiný

Vztahy uvnitř britské královské rodiny zůstávají i nadále pod drobnohledem médií, přičemž pozornost se nyní soustředí na údajnou rivalitu mezi princeznou Kate a Meghan Markle. Moderátor stanice TalkTV Kevin O’Sullivan přišel s odvážnou předpovědí, podle které by budoucí královna mohla podniknout kroky, které by pro manžele ze Sussexu znamenaly značné ponížení. Podle jeho slov se zdá, že zatímco Harry stojí o usmíření, mezi oběma ženami panuje hluboký rozkol, který trvá již od královské svatby v roce 2018.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační fotografie.

Novinka v pražské MHD. Autobus pojede Blankou, spojí dvě linky metra

Praha chystá zajímavou novinku v městské hromadné dopravě. Od léta zavede autobusovou linku mezi šestou a osmou městskou částí, která využije tunel Blanka. Pod číslem 145 vytvoří v trase Sídliště Čimice – Bohnice – Kobylisy – Dejvická vítanou alternativu k trase metrem přes centrum města i individuální automobilové dopravě. Cestu mezi Kobylisy a Dejvickou by měl "tunelbus" zvládnout pod 20 minut.