Ovčáček na twitteru zmínil dva konkrétní průzkumy „Doslova chvilku po pohádce pro dospělé o vzestupu preferencí ČSSD (CVVM) přichází další pohádka pro dospělé, tentokrát o vzestupu preferencí ODS (Kantar TNS),“ rýpnul si mluvčí Hradu.

Odkazoval se na květnový model agentury Kantar TNS, podle kterého by hnutí ANO vyhrálo sněmovní volby s 27 procenty, oproti dubnu by si ale podle modelu zveřejněného Českou televizí výrazně pohoršilo. Na vzestupu je pak podle modelu druhá ODS s 16 procenty. ČSSD by pak se sedmi procenty skončila až šestá. Do dolní komory by se podle agentury dostaly i další dosavadní sněmovní strany s výjimkou KDU-ČSL, která by měla čtyři procenta hlasů.

Naopak květnový volební model Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) uvádí, že ČSSD by dosáhla nejlepšího volebního výsledku od loňských říjnových voleb. S 13 procenty by strana podle tohoto modelu druhá za vítězným ANO s 29 procenty, 13 procent by získala také třetí ODS. Do Sněmovny by se dostali ještě Piráti, komunisté, SPD a lidovci. Z nynějších stran v dolní komoře by mimo ni zůstali Starostové a nezávislí (STAN) a TOP 09. 

Ovčáčkova slova zaujala diskutující na sociálních sítích. „Takže sestup koblihářů je taky pohádka?“ ptal se jeden z diskutujících na výsledky hnutí ANO. „Přesně tak. Reálně se žádný nekoná. Tyto průzkumy s nedůvěryhodnými výsledky - těsně před sestavením druhé vlády - jsou čistě psychologickou zbraní,“ je přesvědčen Ovčáček.

Další pak zajímalo, na čem své domněnky mluvčí zakládá. „Máte pro tohle tvrzení nějaká data, nebo jste se prostě ráno probudil a rozhodl se, že je tohle podle vás pravda?“ rýpnul si další z Čechů. I jeho ale Ovčáček odbyl. „A který průzkum jste si vybral Vy? 1) Roste podpora ČSSD 2) Roste podpora ODS,“ zareagoval na otázku otázkou.

1 komentář (Poslední 12.06. 09:55) Napište svůj názor

reklama