průzkumy

Volby, ilustrační fotografie.

ANO by vyhrálo volby s více než 38 procenty. Lidovci by neměli poslance

Domov

Přes 38 procent voličů by aktuálně podpořilo ve sněmovních volbách nejsilnější opoziční hnutí ANO. Vyplývá to z průzkumu agentury Kantar CZ pro diskuzní pořad České televize Otázky Václava Moravce. Ze současných parlamentních stran by se do Poslanecké sněmovny nedostali lidovci.

Ilustrační fotografie.

Průzkum: Češi negativně hodnotí sociální politiku státu

Domov

Státní sociální politiku hodnotí špatně 57 procent lidí, vyplývá z výsledků podzimního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Nejhůře vnímají Češi podporu bydlení a zajištění na stáří. Nejlépe si stát vede v oblastech zdravotnictví a školství.

Volby, ilustrační fotografie.

Volby by vyhrálo ANO. Piráti předstihli ODS

Domov

Pokud by se parlamentní volby konaly v lednu tohoto roku, hnutí ANO by získalo vítězství se 31,5 procenty hlasů. Na druhém místě by skončili Piráti se ziskem 13 procent a na třetím ODS s 12 procenty. Tato data vyplývají z dnes zveřejněných výsledků volebního modelu agentury Median. Do Poslanecké sněmovny by se podle tohoto modelu dostalo celkem šest politických stran a hnutí.

Volby, ilustrační fotografie.

Domov

ANO by získalo více než třetina hlasů a vyhrálo volby, ukázal model

Sněmovní volby by na přelomu ledna a února vyhrálo opoziční ANO, v jehož čele zůstává po sobotním sněmu expremiér Andrej Babiš. Podle obou modelů agentury Kantar CZ by hnutí volilo 35 a půl procenta lidí. Samostatně by se v současnosti dostalo do dolní parlamentní komory šest stran.

Zbraně, ilustrační fotografie (Foto: Jay Rembert)

Lidé by po útoku na FF UK zpřísnili pravidla pro držitele zbraní

Domov

Češi nejsou pro zákaz držení zbraní, většina by jich ale zpřísnila legislativu, ukazují výsledky lednového šetření agentury STEM. Majitelé zbraní by se podle lidí měli častěji podrobovat lékařským prohlídkám včetně povinných psychotestů. Podle respondentů by se měl také omezit počet zbraní, které může vlastnit jedna osoba.

Volby, ilustrační foto

Volby by vyhrálo ANO. Poslance by mělo šest subjektů, lidovci nikoliv

Domov

Loni v prosinci by sněmovní volby suverénně vyhrálo opoziční hnutí ANO expremiéra Andreje Babiše. Podpořila by ho více než třetina voličů. Se zásadním poklesem preferencí se nadále potýkají lidovci, kteří by získali jen dva a půl procenta hlasů. Samostatně by se tedy do dolní komory parlamentu nedostali.

Volby, ilustrační fotografie.

Domov

Volby by vyhrálo ANO, volilo by ho přes 34 procent lidí

Sněmovní volby by na přelomu listopadu a prosince suverénně vyhrálo opoziční hnutí ANO expremiéra Andreje Babiše. Podle průzkumu Kantar CZ pro Českou televizi by ho podpořilo 34,5 procenta voličů. Do dolní komory parlamentu by se samostatně dostalo šest subjektů.

Volby, ilustrační fotografie.

ANO by podle průzkumu volila třetina lidí, ODS opustila druhé místo

Domov

Sněmovní volby by v první polovině listopadu vyhrálo opoziční hnutí ANO, vyplývá z průzkumu agentury STEM pro televizní stanici CNN Prima News. ANO by podpořila více než třetina respondentů. Z vládních stran si nejlépe stojí ODS, která však klesla na třetí místo.

Energetika, ilustrační fotografie

Někteří Češi platí za energie i o více než 100 procent více než dříve

Domov

Většina Čechů si podle průzkumu společnosti Resideo na středoevropském trhu během minulé topné sezóny připlatila 20 až 60 procent za energie, šlo o 68 procent lidí. Kolem 15 procent respondentů platilo až o 100 procent více než dříve. Česko se tak řadilo k zemím s největším nárůstem cen za energie v Evropě.

Armáda České republiky, ilustrační foto.

Domov

Průzkum: Více než polovina lidí je toho názoru, že by se Česko neubránilo

I přes jednomyslný názor veřejnosti na nutnost bránit suverenitu státu za každou cenu se více než polovina občanů obává, že by se v případě konfliktu nebyl schopen ubránit. Vyplývá to z průzkumu CVVM. Podle výsledků šetření si 40 procent dotázaných myslí, že Česko by se neubránilo, což je nárůst o 13 procent oproti loňsku.

Ilustrační fotografie.

Většina Čechů má obavy z konsolidačního balíčku, ukázal průzkum

Domov

Lidé neskrývají své obavy z úsporného balíčku, jehož prostřednictvím chce vláda konsolidovat veřejné finance. Tři čtvrtiny respondentů mají strach z navyšování DPH u některých produktů, proto se snaží si obstarat další úspory. Šetří se hlavně na energiích a potravinách.

Trest smrti

Domov

Češi stále více odmítají trest smrti

Centrum pro výzkum veřejného mínění provedlo v dubnu a květnu průzkum zaměřený na postoje českých občanů k trestu smrti. Dotazník se zabýval obecným názorem na existenci či neexistenci trestu smrti v České republice, stejně jako konkrétními výroky týkajícími se tohoto trestu.

Volby, ilustrační fotografie.

ANO by podle průzkumu vyhrálo volby. Lidovci mají jen dvě procenta

Domov

Podle aktuálního volebního modelu agentury Median by vítězem sněmovních voleb bylo hnutí ANO s podporou 35,5 procenta voličů, což by mu zajistilo 87 křesel v dolní parlamentní komoře. Současná vládní koalice, včetně lidovců, by získala celkem 37,5 procenta hlasů. Lidovci by se však kvůli dlouhodobě nízké podpoře dvou procent do Sněmovny nedostali.

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Mimořádná zpráva

Češi sedmi brankami dokonale rozložili dosud suverénní Švédy a zahrají si doma na MS o zlato

Pokud byl plán svěřenců kouče Radima Rulíka pro semifinále se Švédy nenechat nic náhodě, tak to splnili měrou vrchovatou. Od začátku do konce totiž si šli za jasným cílem, nedat soupeři ani čichnout a dojít tak do vytouženého finále. Svými dvěma brankami režírovali toto neuvěřitelné tažení za vítězstvím jak David Kubalík, tak Lukáš Sedlák, přičemž nejvíc kanadských bodů zaznamenala Nečasova formace, přičemž sám Nečas zaznamenal hned čtyři z nich. A samozřejmě přispěl stále klidně chytající Lukáš Dostál.