reklama

Hilšerovi vadí sílící vliv populistů a extremistů, stejně jako "spojování komunistů s oligarchou" ve formě podpory KSČM vládě Andreje Babiše (ANO). "Nesouhlasím s bezhodnotovou pragmatickou politikou, která nehledí na žádné principy a ideje a spojuje se jenom kvůli moci a kvůli penězům," uvedl Hilšer.

Ke kandidatuře do Senátu, který vnímá jako pojistku demokracie, přiměla Hilšera podpora lidí v prezidentské volbě, kde skončil pátý s podporou devíti procent voličů, když získal 455.000 hlasů. Místo strašení a zatahování Česka někam do minulosti nebo na východ lze podle něj politiku stavět na dialogu s občany, pozitivní vizi do budoucna a posilování demokracie.

"Šel jsem cestou založení svého servisního politického hnutí, které už je registrováno. Takže toto hnutí mne bude navrhovat," sdělil lékař Hilšer. Hnutí "Marek Hilšer do Senátu" bylo zaregistrováno koncem května. Minimální náklad na kampaň Hilšer vyčíslil na 300.000 korun. Peníze chce získat pomocí crowdfundingu a inspirovat tak další zájemce o vstup do politiky.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama