Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Aktivisté se připoutali v dolu Bílina pod rypadlo

Důl Hamr, foto: Matěj Baťha
Důl Hamr, foto: Matěj Baťha
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Lom (Mostecko) - Asi dvacet lidí dnes vylezlo na vrchol rypadla v lomu Bílina a připoutalo se na něm. Na místě operuje policie.

Dalších několik stovek lidí vyrazilo na pochod proti těžbě uhlí. Těžba v dolu se zastavila. ČTK to řekl mluvčí Severočeských dolů Lukáš Kopecký.

"Museli jsme zastavit těžbu, abychom minimalizovali riziko, že by se někomu něco stalo," uvedl mluvčí. "Škody samozřejmě vznikají, ale to teď zatím řešit nebudeme," dodal.

Na místě situaci monitoruje policie, nad lokalitou u dolu Bílina létá policejní vrtulník. "Situaci zatím nebudeme komentovat," řekl ČTK mluvčí policie Daniel Vítek.

Témata:  doly těžba uhlí

Související

Aktuálně se děje

23. července 2026 12:30

22. července 2026 19:18

Princ William: Emotivní vyjádření o zdravotním stavu manželky Kate

Princ William poskytl emotivní vyjádření o zdravotním stavu své manželky Kate Middleton poté, co princezna z Walesu absolvovala svou první samostatnou zahraniční cestu od diagnostikování rakoviny. Během nedávné návštěvy ostrovů Scilly se následník trůnu v rozhlasovém rozhovoru svěřil s tím, jak moc je na svou ženu neuvěřitelně hrdý. Podle jeho slov byla naprosto úžasná a zvládla uplynulé náročné období, které s sebou neslo mnoho těžkých chvil.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy