Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Důlní neštěstí na severu Číny si vyžádalo dva mrtvé a přes 50 lidí se pohřešuje

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Nejméně dva lidé zahynuli a více než 50 dalších se pohřešuje po neštěstí, které se dnes stalo v uhelném dole v čínské autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní média, podle nichž se zatím podařilo vyprostit šest zraněných.

Agentura Nová Čína uvedla, že nehoda se stala v povrchovém dole, jehož část se sesula a pohřbila lidi pod sutinami. Na záběru z místa je vidět masu načervenalé zeminy, která se spolu s oblakem prachu sune po jednom svahu dolu na těžební vozidla, v nichž byli lidé.

Nezvěstných je nyní 53. Pátrá po nich přes 340 hasičů a záchranářů a také šest speciálně vycvičených psů. Záchrannou operaci nařídil podle médií čínský prezident Si Ťin-pching.

Firma Inner Mongolia Xinjing Coal Industry, která uhelný důl provozuje, loni dostala několik pokut za porušení předpisů bezpečnosti práce. Patřilo mezi ně nezabezpečení přístupových cest či nebezpečné skladování těkavých látek.

Vnitřní Mongolsko, které se nachází na severu Číny, je klíčovým regionem pro těžbu uhlí a dalších nerostů. Podle kritiků tam těžba na mnoha místech zpustošila původní krajinu, kterou tvoří hory, travnaté stepi a pouště.

Témata:  Čína doly

Související

Aktuálně se děje

23. června 2025 18:10

Zmařený atentát na Zelenského. Místem útoku neměla být Ukrajina

Ukrajinci tvrdí, že se podařilo zmařit atentát na prezidenta Volodymyra Zelenského, ke kterému mělo dojít na letišti v polském Řešově. Útok podle dostupných informací plánoval polský občan, jenž byl ve své domovině zadržen už loni na jaře. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Na snímku, který poskytla izraelská armáda, vzlétají ozbrojená letadla izraelského letectva z neznámé lokality, aby zaútočila na Írán, dne 26. října 2024.

Příměří dlouho nevydrželo. Írán měl porušit klid zbraní, Izrael reaguje

V úterý dopoledne došlo k prudké eskalaci napětí mezi Izraelem a Íránem, jen několik hodin poté, co americký prezident Donald Trump oznámil dohodu o příměří. Izraelský ministr obrany Israel Katz obvinil Teherán z porušení klidu zbraní a vydal pokyn armádě k „intenzivním úderům na cíle režimu v srdci Teheránu“.