reklama

Skupina ArcelorMittal kupuje italskou huť Ilva a kvůli zachování hospodářské soutěže se musí zbavit několika podniků v Evropě včetně huti v Ostravě. Předsedkyně ZO OS KOVO Energetika Sobolová uvedla, že odbory chtějí být písemně seznámeny s názvy všech firem, které podaly závazné nabídky na koupi.

Odbory chtějí i záruky zaměstnanosti či objemu výroby, který by měl být minimálně 2,2 milionu tun ročně. Aktivně by se podle nich měl zapojit stát. "Skupina ArcelorMittal požadavky ostravských odborů obdržela a po prostudování na ně bude reagovat," uvedla mluvčí AMO Barbora Černá Dvořáková. 

Deník Právo dnes napsal, že zájemci o AMO jsou dva, britská British Steel a indická Liberty Steel. "Britská firma se zástupci odborářů jako jediná jednala, u indické společnosti jde o neoficiální informace," uvedl předseda odborů AMO Vítězslav Prak.

ArcelorMittal je největším producentem oceli na světě. Působí ve více než 60 zemích světa. Je předním dodavatelem ocelových výrobků automobilovému průmyslu, stavebnictví, pro výrobu domácích spotřebičů nebo obalů. Akciová společnost ArcelorMittal Ostrava patří do skupiny ArcelorMittal. Ročně vyrábí více než dva miliony tun oceli pro stavebnictví a strojírenství. Je největším výrobcem silničních svodidel v Česku. Kromě českého trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. ArcelorMittal Ostrava a její dceřiné společnosti mají téměř 7000 zaměstnanců.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama