Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Stát připravuje tendr na 1500 osobních aut

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Jan Zýka, EuroZprávy.cz

Praha - Stát plánuje koupi 1500 osobních aut pro ministerstva. Tendr by měl vypsat ještě tento rok, napsala to dnes Mladá fronta Dnes (MfD). Podle deníku by mohly vozy stát více než půl miliardy korun, stát cenu nezveřejnil.

Do dvou let by se mělo dodat 1100 až 1500 osobních aut. Řekl to Mladé frontě Dnes mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec.

Plánuje se koupě různých kategorií, od vozů pro vedoucí pracovníky, až po terenní auta pro zaměstnance pracovníků národních parků. Do konce roku by mělo začít výběrové řízení.

Ve zmíněné zakázce stát počítá s vozy na fosilní paliva. Vláda si přitom podle deníku dala závazek, že bude mít do roku 2020 nejméně čtvrtinu státních aut na alternativní pohon. Ministerstvo financí ale předpokládá, že příští rok začne připravovat meziresortní tendr na auta s pohonem na plyn či elektřinu.

Témata:  Ministerstvo financí České republiky ministerstva auto

Související

Aktuálně se děje

15. května 2026 16:06

Lebku svaté Zdislavy zalil betonem a chtěl ji hodit do řeky, řekla policie o pachateli

Policie v pátek prozradila podrobnosti k případu krádeže lebky svaté Zdislavy v souvislosti se čtvrtečním zadržením pachatele. Muž se k nepochopitelnému činu přiznal. Strážci zákona dnes uvedli, že lebku zalil do betonu. Do řeky už ji hodit nestihl. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy