Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ficova první zahraniční cesta povede už tradičně do Prahy

Rober Fico, slovenský premiér
Rober Fico, slovenský premiér
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Praha - Ve středu přijede slovenský premiér Robert Fico na návštěvu České republiky. Jedná se o první zahraniční cestu po jeho znovuzvolení.

V Praze se setká s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). Vystoupí také společně na konferenci V4. Původně se Ficova cesta plánovala už na duben, ale kvůli zdravotním problémům byla odložena.

Premiéři budou podle Úřadu vlády mluvit o koordinaci v oblasti energetiky a energetické bezpečnosti a rozvoji přeshraniční dopravní infrastruktury. Mezi tématy budou i přípravy společných oslav stého výročí vzniku Československa a připomenutí 50 let od Pražského jara v roce 2018. Hovořit budou i o červnovém jednání Evropské rady, o prioritách visegrádské čtyřky i spolupráci obou zemí s Rakouskem.

Fico je nejdéle sloužícím premiérem v novodobé historii Slovenska, v čele tamní vlády je už potřetí. Na rozdíl od předchozího volebního období ale nyní jeho levicová strana Směr-sociální demokracie (Směr-SD) vládne v koalici s trojicí pravicových stran - Slovenskou národní stranou (SNS) a uskupeními Most-Híd a Síť.

Témata:  Bohuslav Sobotka Robert Fico Sociální demokracie (SOCDEM)

Související

Aktuálně se děje

9:29

Češi a prezident? Zase padlo to jméno ze šoubyznysu. Dotyčný má ale jasno

Petr Pavel sice kroutí teprve třetí z pěti roků prvního funkčního období na Pražském hradě, ale agentury neustále zjišťují, koho dalšího si lidé umí představit jako prezidenta republiky. Opět padlo i jedno jméno ze šoubyznysu, které již v této souvislosti není nijak překvapivé. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy