Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie zadržela muže hledaného za pokus o znásilnění v Plzni

Policie ČR, ilustrační fotografie
Policie ČR, ilustrační fotografie
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Plzeň - Policie dnes odpoledne zadržela v Českém Krumlově muže, který je podezřelý z toho, že chtěl v neděli ráno v plzeňské fakultní nemocnici znásilnit starší pacientku.

Hrozí mu až pět let vězení. Bližší informace budou nejdříve ve středu, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Hana Kroftová. Podle důvěryhodných zdrojů ČTK bude policie muže do Plzně teprve převážet.

Útočník chtěl v neděli kolem 05:30 znásilnit čtyřiasedmdesátiletou pacientku, uvedla policie. Personál zakročil a násilník utekl.

"Pravděpodobně využil znalosti prostředí a vnikl na oddělení ve chvíli časové prodlevy při zavírání automatických dveří. Personál okamžitě zakročil, poskytl pacientce pomoc a přivolal policii," uvedla mluvčí nemocnice Gabriela Levorová. Dodala, že nemocnice neprodleně zavedla přísnější bezpečnostní opatření na všech lůžkových odděleních.

Témata:  krimi znásilnění

Související

Aktuálně se děje

27. června 2026 9:20

Zásilkovna představila novinku. V praxi ji uvede od července

Zásilkovna umožní všem e-shopům od 1. července podávat zásilky přímo do Z-BOXů, 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Doprava e-shopům zlevní, protože samotné podání zásilky do Z-BOXu je zdarma. Síť čítající přes 6 500 Z-BOXů s více než 600 tisíci schránek se tak otevírá i tomu nejmenšímu obchodníkovi za velmi příznivých podmínek. Úspěšně dopadl také pilot sobotního doručení v Praze, Brně a Ostravě, Zásilkovna proto v těchto městech přechází z testovacího režimu do ostrého provozu. Firma o tom informovala v tiskové zprávě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy