reklama

Bek dnes ČTK potvrdil, že vstoupí do senátorského klubu STAN. "V mém případě je o tom jasno už od května. My jsme se na tom dohodli v koaliční smlouvě a mířím do klubu STAN," uvedl Bek. Rektora Masarykovy univerzity nominovali do voleb Starostové, podporovali ho také ODS, TOP 09 a Zelení. V Brně zvítězil ve druhém kole voleb.

"Jednání dnes začnou. Domlouvám si schůzku se stranami, které mě podpořily," řekl ČTK bývalý šéf Akademie věd a neúspěšný kandidát na prezidenta Jiří Drahoš, který vyhrál už v prvním kole voleb v Praze 4. Do Senátu ho nominovalo hnutí STAN, měl také podporu KDU-ČSL, Strany zelených a TOP 09. "Dnes je začátek, nečekejte, že dnes bude všechno hotovo. Rád bych ty věci vyřešil do konce týdne," uvedl Drahoš.

Také další z prezidentských kandidátů Marek Hilšer dnes začíná s jednáním. Lékař, který zvítězil ve druhém kole voleb v Praze 2, bude o spolupráci jednat s kluby STAN, Senátor 21 a KDU-ČSL, schůzky má naplánované do středy. "Do konce týdne bych se měl rozhodnout, co a jak. Já nechci nikoho napínat, ale potřebuju se s těmi lidmi pobavit, co chtějí a co já budu požadovat," řekl ČTK. Rozhodovat se bude zejména na základě programové blízkosti.

"Mám dnes a zítra schůzky. Zatím žádné novinky," sdělil ČTK diplomat Pavel Fischer, který se po neúspěchu v prezidentské volbě stal senátorem za Prahu 12.

Rozhodnuta zatím není ani senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková. Bývalá poslankyně TOP 09 šla do voleb jako nezávislá. ČTK sdělila, že setkání se zástupci klubů má naplánovaná během týdne.

Někdejší Chalánkové kolega ze sněmovního klubu TOP 09 Herbert Pavera (TOP 09) zvolený v Opavě se chce o členství v klubu domluvit nejpozději během úterý. "Vzhledem k tomu, že naši členové i spolupracující členové jsou u Starostů, tak pravděpodobně tam, ale ještě to není definitivní," řekl ČTK.

"Ještě jsem se nerozhodl, je na to čas, zatím číhám," řekl k svému budoucímu zařazení v Senátu Ladislav Faktor zvolený jako nezávislý kandidát v Českých Budějovicích. Uvedl, že za sebou má telefonát s občanskými demokraty Jaroslavem Kuberou a Tomášem Jirsou, další jednání chystá během příštích dnů.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama