Pavel Fischer

Pavel Fischer

Senát by měl podle výboru označit Rusko za hrozbu pro bezpečnost světa

Svět

Senát by měl podle zahraničního výboru označit Rusko v souvislosti s jeho vpádem na Ukrajinu za nejvýznamnější hrozbu pro celosvětovou bezpečnost. Měl by proto vyzvat vládu k dalším krokům na obranu České republiky a podpořit změnu politiky vůči Rusku. Po jednání výboru to dnes novinářům řekl jeho předseda Pavel Fischer (nezávislý) a vyzvat k dalším krokům na obranu ČR.

Petr Pavel

Pavel s Fischerem ve videu vyzvali Fischerovy příznivce k podpoře Pavla

Domov

Kandidát na prezidenta Petr Pavel společně s protikandidátem Pavlem Fischerem ve společném videu vyzvali Fischerovy příznivce, aby podpořili kampaň Pavla. Fischer jim zároveň na svém webu vzkázal, aby se přičinili o tom, aby se prezidentem nestal Andrej Babiš (ANO). Pavel dnes také zveřejnil videospot, který bude v několika verzích v příštích dnech k vidění v televizích a na sociálních sítích.

Pavel Fischer

Fischer podpoří kohokoli, kdo bude v druhém kole stát proti Babišovi

Domov

Současné předběžné výsledky prezidentských voleb nepovažuje prezidentský kandidát a senátor Pavel Fischer za dobré pro Českou republiku. Novinářům řekl, že v druhém kole podpoří kteréhokoli kandidáta, který bude stát proti bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO).

Pavel Fischer

Volba rozhodne o budoucnosti, hlava státu má významné pravomoci, řekl Fischer

Domov

Volba rozhodne o budoucnosti ČR, hlava státu má vliv a významné pravomoci, řekl kandidát na post prezidenta a senátor Pavel Fischer. Za úspěch by považoval, kdyby dosáhl výsledku nad deset procent, řekl novinářům ve volební místnosti v pražských Pitkovicích. Do volební urny vhodil hlas sobě. K volbě dorazil společně se svou rodinou.

Volby, ilustrační foto

Domov

Vnitro do prezidentských voleb pustilo devět z 21 uchazečů

Budoucím prezidentem se stane jeden z devíti kandidátů, které dnes k volbám zaregistrovalo ministerstvo vnitra. Novinářům to oznámil náměstek ministerstva Petr Vokáč. Nechybí mezi nimi žádný z adeptů, které favorizují předvolební průzkumy. Při dvou předchozích přímých volbách hlavy státu si lidé mohli vybírat také z devíti kandidátů.

Danuše Nerudová

Prezidentští kandidáti se chtějí soustředit hlavně na kontaktní kampaň

Domov

Prezidentští kandidáti se v příštích týdnech chtějí soustředit na intenzivní kontaktní kampaň. V plánu svých akcí mají i debaty s ostatními uchazeči o prezidentský post, rozhovory pro média nebo propagaci na sociálních sítích. Zájemci o účast ve volbách nebo jejich zástupci to řekli ČTK nebo na tiskových konferencích.

Pavel Fischer

Senátor Fischer podal kandidátní listinu do prezidentských voleb

Domov

Senátor Pavel Fischer dnes podal kandidátní listinu do prezidentských voleb, podepsalo mu ji 54 poslanců a senátorů. Kandidaturu mu podpořili i čtyři senátoři z předchozího volebního období. Pod listinou jsou podle Fischera podepsáni vládní politici, ale i třeba zástupci hnutí ANO, řekl novinářům před dnešním odevzdáním kandidatury na ministerstvu vnitra. Kandidaturu dosud podalo 12 zájemců o účast v prezidentských volbách.

Pavel Fischer

Senát asi ruské raketové útoky na Ukrajinu označí za teroristické metody

Domov

Senát by měl podle zahraničního výboru odsoudit ruské raketové úroky na ukrajinské civilní cíle a infrastrukturu a označit je za teroristické metody. Referenda o připojení čtyř okupovaných území na východě Ukrajiny k Rusku by měl označit za zločinnou agresi a sprostou krádež. Výbor to dnes doporučil na návrh předsedy Pavla Fischera (nezávislý). Horní parlamentní komora bude stanovisko projednávat ve středu.

Pavel Fischer

Domov

Prezidentští kandidáti: Česko by mělo pokračovat v podpoře Ukrajiny

Česko by mělo i nadále podporovat Ukrajinu v její obraně před Ruskem, shodla se v anketě ČTK většina prezidentských kandidátů. Domnívají se také, že by měla Česká republika Ukrajině dodávat zbraně. ČTK se hlavních uchazečů o post prezidenta zeptala, jaký je jejich názor na Ukrajinu a zda souhlasí, aby ji Česko i nadále podporovalo, a to i dodávkami zbraní.

Pavel Fischer

Šéfové výborů podporují pozastavení víz pro Rusy členskými státy EU

Domov

Předseda senátního výboru pro zahraničí, obranu a bezpečnost Pavel Fischer (nezávislý) i šéf sněmovního zahraničního výboru Marek Ženíšek (TOP 09) jsou pro plošné pozastavení víz pro ruské občany členskými státy EU, o kterém mají na konci srpna jednat unijní ministři zahraničí. Také předseda sněmovního evropského výboru Ondřej Benešík (KDU-ČSL) je pro zavedení stejného režimu, jaký už je od konce února nastaven v Česku.

Miloš Vystrčil

Domov

Miloš Vystrčil zůstane v čele Senátu, počet místopředsedů se sníží

Vedení Senátu bude nově pětičlenné, v čele zůstane Miloš Vystrčil (ODS). Počet místopředsedů horní komory se o jednoho sníží. Zůstanou jimi Jiří Růžička a Jan Horník z klubu Starostů, Jiří Oberfalzer z klubu ODS a TOP 09. Nováčkem bude Jitka Seitlová (KDU-ČSL). Dohodly se na tom senátorské kluby v rámci povolebního uspořádání, oznámil dnes předseda klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra.

Miroslav Kalousek /TOP 09/

Zeman nazval Kalouska šaškem. Ten si to nedal líbit a přes twitter vzkázal...

Domov

Prezident Miloš Zeman opět kritizoval opoziční politiky v souvislosti s jejich vyjádřeními ohledně vládních opatření k šíření nového typu koronaviru. Například Miroslava Kalouska prezident dnes v pořadu S prezidentem v Lánech na serveru deníku Blesk označil za "počmáraného šaška". Naopak ocenil činnost vlády a jmenovitě bránil před kritikou ministryni financí Alenu Schillerovou (za ANO).

Ilustrační foto

Domov

Senátor Fischer se obul do vlády kvůli čínským rouškám. Padla slova o vlastizradě

Prostředky proti novému koronaviru se podle předsedy senátního zahraničního výboru Pavla Fischera (nezávislý) musí vyrábět v Evropě. Fischer chce toto téma otevřít v horní komoře, která se má příští týden zabývat vládními návrhy opatření kvůli pandemii. Děkování českých vládních činitelů Číně za to, že umožnila nákup prostředků, hraničí podle senátora s vlastizradou.

Ilustrační foto

Nástupce Zemana? Zde jsou favorité na post prezidenta, Češi už sázejí

Domov

Největšími favority na budoucího prezidenta České republiky jsou podle bookmakerů aktuálně premiér Andrej Babiš (ANO, 6,5:1) a senátor Pavel Fischer (nezávislý, 7:1). Na vítězství Babiše jde téměř čtvrtina objemu všech sázek, následuje generál Petr Pavel se 16 procenty. ČTK to sdělil mluvčí sázkové společnosti Fortuna Petr Šrain.

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy