reklama

"Aby bylo jasno, tyhle volby jsou soubojem dvou světů. V tom našem se cení odvaha, čest, důstojnost a říká se pravda, i když se nehodí," říká Pavel na svém volebním videu. "A pak je tu druhý svět plný lží, strachu a chaosu, ve kterém jde pouze o vlastní prospěch. Svět, který plodí ovoce jen tomu, kdo ho diriguje. Všichni dobře víme, který svět chceme. Chceme žít v jedné zemi. Zemi, kde si ceníme řádu a důstojnosti. Přijďte, prosím, k volbám," doplnil.

Pavel se ve čtvrtek sešel s Fischerem v sídle svého štábu, kde se domlouvali na podobě spolupráce na kampani. Fischer se například zúčastní setkání s voliči v Brně nebo Ostravě. Svým příznivcům na svém webu Fischer napsal, že Pavla podpoří i na dalších akcích. Chystá se také změna jeho bannerů.

Na svém webu zároveň sdílel video, které s Pavlem ve středu pro své příznivce natočil. "Je potřeba se zapojit, a i proto naše týmy, Petra Pavla i náš, spolupracují, připravujeme společné výjezdy do regionů a také distribuci společných materiálů," řekl na něm Fischer. "Nezapomeňte, rozhodujeme i ve druhém kole a rozhodujeme o budoucnosti České republiky. Potřebujeme prezidenta, za kterého se nebudeme muset stydět, i proto volím Petra Pavla," doplnil.

Pavel ve videu přivítal, že se ho Fischer rozhodl podpořit v dalším boji. Podotkl, že i s dalšími protikandidáty z prvního kola Danuší Nerudovou a Markem Hilšerem mají společný cíl, kterým je slušný prezident, jenž bude důstojně reprezentovat zemi," podotkl.

Pavel i Babiš se v kampani prezentují i na billboardech. Babiš záhy po vyhlášení výsledků prvního kola voleb po Česku nechal vylepit plakáty s textem "Nezavleču Česko do války. Jsem diplomat. Ne voják. Prezident Babiš", za které je kritizován. Kritici mu vyčítají, že voliče straší a že urazil vojáky. Babiš přiznal, že se text nepovedl. Již dříve slíbil, že text změní. Na billboardech se již objevily nové plakáty, které uvádí, že "Generál nevěří v mír" s dovětkem "Volte mír. Volte Babiše". Pavel používá například billboard se svou fotografií a textem "Vést zkušeně a klidně v těžkých časech".