reklama

"Rozhodujeme o budoucnosti České republiky, proto jsou tyto volby důležité. Hlava státu má obrovský vliv a také významné pravomoci, proto je důležité, aby občané dnes přišli volit," řekl.

S odhadem svého výsledku byl opatrný. "Jsem optimista a rád soutěžím, takže se nechám rád překvapit. Já důvěřuji voličům, že přijdou ve velké síle a že si vyberou správně," řekl. Za úspěch by považoval výsledek, kterým by překvapil, podobně jako před pěti lety. "Kdy jsem překvapil deseti procenty," řekl Fischer.

O volebním výsledku podle něj bude rozhodovat, komu se podaří získat hlasy nerozhodnutých voličů. "Jak dobře víme, tak ten (počet nerozhodnutých) byl do posledních dnů poměrně vysoký, tohle bude rozhodovat," řekl Fischer. Volební účast by podle něj mohla být velká a překonat všechny dosavadní volby.

Fischer rovněž vyzval občany a apeloval na ně, aby vyrazili k volbám a nenechali svůj hlas propadnout. "Volit je možnost promluvit do budoucnosti a do záležitostí v naší zemi. Je to příležitost, je to čest a svátek," řekl.

Zároveň se ohradil proti interpretaci svého tweetu protikandidátem a předsedou ANO Andrejem Babiše, který si jej vyložil jako svou podporu. Fischer řekl, že pouze reagoval na to, jakým způsobem Babiš podle něj populisticky opanoval čtvrteční debatu v televizi Nova. V debatě byli vedle Babiše pouze Petr Pavel a Danuše Nerudová. "Opanoval prostor, protože proti sobě neměl další kandidáty. Využil toho, že má jako jediný z těch, kteří tam byli, politickou zkušenost. A mně přišlo frustrující vidět, že na ten jeho populismus nereagují ti ostatní, proto jsem napsal ten svůj text na sociální sítě," dodal Fischer. Babišovu kampaň označil za zákeřnou.