Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Fischer podpoří kohokoli, kdo bude v druhém kole stát proti Babišovi

Pavel Fischer
Pavel Fischer
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Současné předběžné výsledky prezidentských voleb nepovažuje prezidentský kandidát a senátor Pavel Fischer za dobré pro Českou republiku. Novinářům řekl, že v druhém kole podpoří kteréhokoli kandidáta, který bude stát proti bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO).

Babiš vedl po sečtení hlasů v polovině okrsků s 38,14 procenta hlasů, na druhém místě byl generál ve výslužbě Petr Pavel, na třetím bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová. Fischer je se 6,42 procenta hlasů na čtvrtém místě.

Fischer poděkoval rodině i týmu za pomoc a podporu v prezidentské kampani. Kampaň podle svého prohlášení založil na silném politickém programu a podpoře od poslanců i senátorů. Do štábu ho přišel podpořit například předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS).

"Zatím to vypadá, že do druhého kola je v nejlepší pozici postoupit Andrej Babiš. To je výsledek, který nepovažuji za dobrý pro budoucnost České republiky," prohlásil. V případě, že nepostoupí do druhého kola, podpoří Babišova protikandidáta.

Fischer dodal, že měl pro další prezidentské období pečlivý politický program, který dával smysl. Zda se bude v budoucnu účastnit dalších voleb, se poradí se svým týmem.

Témata:  prezidentské volby 2023 Pavel Fischer

Aktuálně se děje

27. května 2024 21:54

Varšava zakročí proti ruským diplomatům v Polsku. Rusko reaguje

Polsko omezí ruským diplomatům pohyb na svém území, uvedl šéf polské diplomacie Radoslaw Sikorski. Varšava tak podle jeho slov reaguje na zapojení Ruska do hybridní války proti Evropské unii. Moskva reagovala slovy, že jde o další projev rusofobie, která údajně panuje v Polsku. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy