Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Voda v metru má dohru. Do případu se vložila policie

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Jan Zýka, EuroZprávy.cz

Pražští policisté zahájili v souvislosti s poškozením tubusu metra na Bořislavce trestní řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti. Policie to dnes uvedla na svých stránkách. Kvůli průsaku vody, který způsobila stavební technika nad tubusem, v neděli dopoledne zhruba dvě a půl hodiny nejezdilo metro na lince A mezi stanicemi Náměstí Míru a Petřiny. Podle mluvčí dopravního podniku (DPP) Anety Řehkové podnik spolupracuje s firmou, která je za nehodu zřejmě zodpovědná, na opravě tunelu.

Poškození podle Řehkové pravděpodobně způsobil velký stavební vrták, který pronikl betonovou stěnou tunelu metra. Vzniklý průsak spodní vody do stanice Bořislavka pracovníci DPP svedli po stěně tunelu a po konzultaci se statikem byl provoz metra obnoven. Řidiči ale místem projíždějí sníženou rychlostí.

"Mimo uvedené DPP identifikoval drobné poškození u dvou souprav, škody se v současné době vyčíslují. Dnes ráno jsme kontaktovali zástupce investora, abychom domluvili další postup na odstranění poškození tunelu," uvedla mluvčí. Dodala, že stavebník je v kontaktu s firmou Metroprojekt, která tunel metra projektovala, ohledně rozsahu a dalších parametrů nutných oprav.

Metro mezi stanicemi Náměstí Míru a Petřiny nejezdilo v neděli od 09:26 do 11:55. Ve zbylých úsecích linky A zůstal provoz zachován. Cestující museli mezi náměstím Míru a Petřinami využívat povrchovou dopravu. Dopravní podnik proto dočasně upravil trasy některých autobusových linek a tramvajové linky 23. V úseku Hradčanská - Petřiny byla zavedena posilová náhradní autobusová doprava.

Témata:  metro Praha Dopravní podník Praha

Související

Aktuálně se děje

20. ledna 2026 8:27

Málem umřel. Pavel Trávníček poprvé promluvil po vážné operaci

Pavel Trávníček v úvodu letošního roku vyděsil fanoušky, když skončil v péči lékařů. Nyní se konečně ozval a přiznal, že to s ním bylo opravdu vážné. Navzdory tomu už má plány na následující měsíce či roky. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Jan Bartošek

To je Babiš tak pitomý, že bez glóbusu za 15 tisíc nevěděl, kde je Grónsko, zaútočil Bartošek

Aktuální napětí mezi Washingtonem a Kodaní ohledně budoucnosti Grónska rozvířilo vody české domácí scény. Premiér Andrej Babiš (ANO) se v pondělí odmítl jednoznačně postavit na stranu dánské suverenity. Místo kategorického „ne“ americkým ambicím zvolil pragmatický tón a zdůraznil, že celá situace má hlubší bezpečnostní kořeny, které nelze přehlížet.