reklama

Nohavica dostal ocenění za zásluhy o upevnění přátelství a spolupráce mezi národy a sbližování a vzájemné obohacování národních kultur. To zdůraznil i Okamura. „Puškin byl velký básník a Jarek Nohavica je velký básník. Ocenit současného velkého básníka medailí minulého velkého básníka je správné. Gratuluji Jarkovi Nohavicovi,“ uvedl na sociálních sítích.

Šéf SPD také poslal vzkaz těm, kteří písničkáře kritizují. „Všechny, kteří v této souvislosti přihřívají protiruské nálady, si dovolím otevřeně upozornit na jejich hloupost a zlobu. Pomáháte připravovat válku. Protiruská kampaň není nic jiného než psychologická příprava obyvatel na nutnost konfliktu s Ruskem. To nebude hokejový zápas, to bude česká národní katastrofa,“ varuje politik.

Dodal také, že jeho hnutí prosazuje jednání a spolupráci, nikoliv konfrontaci za každou cenu. „Proto jsme pro korektní vztahy se zeměmi světa včetně Ruska. Včetně vzájemného uznání skvělých básníků. A jsem také rád, že máme s Jarkem Nohavicou podobné názory na aktuální palčivé problémy. Přeji Jarkovi ať se daří!“ dodal Okamura.

Písničkáře se už dříve zastal také Ovčáček. „Jarek Nohavica nejen v této době plné nenávisti a ideologického kádrování šíří svým umem skutečnou lidskou radost. Teď bude urážen a popliván těmi, kteří jsou dědici ducha druhé republiky a padesátých let. Nejsme jako oni a proto gratulujeme!“ vzkázal mu.

Písničkáře podpořil proti kritikům také známý marketér Jakub Horák. „Je proklatej a nese vinu, ano. A nikdo z těch kdo ho proklínají nedokáže ani zlomek toho, co on,“ zdůraznil na sociálních sítích.

reklama