reklama

"Nebyla nalezena taková indicie, na jejímž základě by bylo důvodné vedení trestního řízení," řekl Radiožurnálu náměstek obvodní státní zástupkyně pro Prahu 5 Martin Černý. Policisté podle něj při prověřování vycházeli z publicistických pořadů, které byly k případu odvysílány, z interních databází policie i veřejných informací státní správy.

Paroubková o milionových příjmech, které nechodily přes bankovní účet, mluvila v rozhovoru pro Seznam Zprávy letos v srpnu. Jako důkazy prý měla nahrávky i předvolební deník z roku 2014.

Paroubek tehdy ČTK řekl, že se jeho manželka takto snaží ovlivnit říjnové volby, v nichž bývalý předseda vlády a ČSSD neúspěšně usiloval o křeslo senátora jako nezávislý kandidát v Ostravě. Uvedl tehdy, že měl doma v trezoru 3,5 milionu korun v amerických dolarech, které mu na společné podnikání půjčil podnikatel Petr Michek; peníze ale prý ze sejfu, k němuž měla přístup i jeho manželka, zmizely.

Bývalý předseda ČSSD převzal funkci premiéra po Stanislavu Grossovi v dubnu 2005, zůstal v ní zhruba rok a půl. Od června 2006 do srpna 2013 byl poslancem. Se svou někdejší překladatelkou Petrou se oženil v listopadu 2007, mají osmiletou dceru Margaritu.

Loading...
reklama