reklama

Lídři opozičních stan, kteří se spolu s hnutím Svoboda a přímá demokracie chystají v pátek hlasovat proti vládě, Babiše žádají, aby věrohodně vysvětlit okolnosti cesty svého syna Andreje na Krym. pak vyzvali, aby přehodnotil podporu kabinetu, v jehož čele stojí trestně stíhaný Babiš, který je podle nich navíc ve střetu zájmů.

Kalousek se rozhodl, že se pokusí zahrát trochu na city. „Otázka pro renesanční filozofy : Zralý muž má dvě děti. Zatáhne je do svých špinavých kšeftů a schovává se za ně. Když to praskne, zbaví je důstojnosti a zveřejní jejich intimní zdravotní diagnózy. Který kruh Dantova Pekla je mu vyhrazen? Čí důvěru si zaslouží?“ napsal ve zprávě, kterou adresoval právě předsedovi ČSSD.

Hamáček se před několika dny nechal slyšet, že by teď pro opoziční návrh na vyslovení nedůvěry vládě nehlasoval. ČSSD se nakonec rozhodla, že vládu nepotopí, při hlasování o nedůvěře ale hlasovat nebude a opustí jednací sál. Tím umožní vládě dál pokračovat. Opozici bude ke svržení vlády podle všeho chybět 9 hlasů. 

reklama