reklama

Ministr dopravy Dan Ťok dnes uvedl, že problematický úsek dálnice okamžitě rozšíří. Má tak vzniknout třetí jízdní pruh, který má ulevit kolonám na dálnici. Ty v souvislosti s hustým sněžením trápily řidiče v posledních dnech.

V úseku vznikají dopravní komplikace proto, že ho silničáři nemohou za nepříznivého počasí řádně udržovat. Ťok proto nařídil, aby se D1 okamžitě rozšířila. To by měly zajistit ještě stávající firmy.

Pokud nebudou schopné svodidla posunout, zařídí to jiná firma, kterou ŘSD oslovilo bez soutěže. Název ale zatím nebyl zveřejněn. I přesto zůstane rychlost v tomto úseku omezená.

Kromě posunutí svodidel bude třeba opravit kaverny, které vznikly na 600 metrech opravované D1 a zasahují do jednoho metru pod jízdní pás směrem od středové části dálnice. 

Opravy úseku dálnice začaly v březnu a zakázku za 1,75 miliardy korun vyhrálo sdružení české firmy Geosan Group, italské firmy Toto Costruzioni Generali a kazašské SP Sine Midas Stroy. Firma Geosan ale uvedla, že je rozhodnutá opravy dokončit.

reklama