dálnice D1

Laguna na D1

Česko a Slovensko zasáhly silné bouřky. Na D1 vytvořily lagunu, na festivalu se zřítily stany na diváky

Domov

Česko dnes odpoledne a večer zasáhly silné bouřky s prudkými srážkami, silným větrem a kroupami. Hasiči měli plné ruce práce, především na Vysočině, na jihu Moravy a ve středních Čechách. V Krahulčí na Jihlavsku přetekl rybník kvůli přívalovému dešti, což vedlo k zatopení sklepů, garáží a některých domů. Spadlé stromy na několika místech zastavily vlaky a zaplavené cesty omezovaly provoz. Problémy hlásí i Slovensko, kde prudká bouře strhla několik stanů a pódií na hudebním festivalu Pohoda v Trenčíně. Na místě zasahují záchranáři a hasiči a program musel být přerušen.

Policie ČR, ilustrační foto

Policisté obvinili řidiče kvůli sobotní tragické nehodě na D1

Domov

Policie obvinila řidiče kamionu ze zavinění sobotní tragické nehody na dálnici D1. Muži hrozí v případě odsouzení až šestiletý trest odnětí svobody. Ve směru do Polska se včera srazilo několik vozidel včetně tahače, který převážel tank. Jeden člověk nepřežil.

Na dálnici D1 bourala dvě nákladní auta. (19.6.2023)

Na D1 bourala dvě nákladní auta, provoz je zastaven

Domov

Policisté na Vysočině uzavřeli páteřní dálnici D1 kvůli nehodě dvou nákladních vozidel. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému včetně záchranářského vrtulníku, který přepravil vážně zraněného řidiče do nemocnice.

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Domov

Nehoda několika aut zkomplikovala provoz na D1

Provoz na páteřní dálnici D1 zkomplikovala v neděli vpodvečer nehoda tří vozidel. Naštěstí se obešla bez zranění. Komunikace byla déle než hodinu neprůjezdná, jezdilo se po objízdných trasách.

Dálnice, ilustrační fotografie.

D1 byla uzavřená ve směru na Prahu kvůli vážné nehodě

Domov

Úvodní den posledního květnového víkendu se neobešel bez komplikací v dopravě. Páteřní dálnice D1 byla na Vysočině uzavřená kvůli vážné dopravní nehodě. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

Dálnice, ilustrační foto

Dálnice D1 byla na Vysočině několik hodin neprůjezdná kvůli hromadným nehodám

Domov

Na dálnici D1 na Vysočině ve směru na Prahu se dnes staly dvě hromadné nehody. Na 143. kilometru havarovalo 20 aut, z toho pět kamionů. Dva lidé jsou lehce zranění. Další dva lidé se zranili při nehodě osmi kamionů a tří dodávek na 136. kilometru. Provoz na Prahu byl asi čtyři hodiny zastaven, jedním pruhem mohla začít auta projíždět před 13:00, sdělila mluvčí policie Jana Kroutilová. Několikrát byl dopoledne krátce zastaven i směr na Brno. Dálnici bude zřejmě nutné ještě dnes znovu uzavřít kvůli vyproštění havarovaného kamionu.

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Při ranní nehodě na D1 před Měřínem zemřeli dva lidé

Domov

Provoz na dálnici D1 na Brno byl dnes na Vysočině asi na čtyři hodiny zastaven kvůli tragické dopravní nehodě, při které zemřeli dva lidé, další dva se zranili. Před Měřínem na Žďársku se ráno střetl kamion s dodávkou, která na přívěsu převážela osobní auto.

Dálnice, ilustrační foto

Náledí ráno ztížilo dopravu a zavřelo úseky dvou dálnic, na D10 zemřela žena

Domov

Náledí nebo mlha dnes ráno v některých regionech Česka zkomplikovaly dopravu. Policie zaznamenala na zledovatělých silnicích řadu nehod, kvůli kterým ráno uzavřela i dálnice D10 na Mladoboleslavsku a D3 ve směru z Tábora do Prahu. Hromadná nehoda uzavřela také silnici u Cvikova na Českolipsku. Při ranních nehodách se několik lidí zranilo a jeden člověk zemřel. Obětí byla žena, která šla zřejmě k nehodě pomoci.

Dálnice, ilustrační foto

Domov

Nehoda na D1 u Říčan ráno uzavřela dálnici v obou směrech

Nehoda dodávky a kamionu uzavřela dnes ráno v obou směrech dálnici D1 u Říčan nedaleko Prahy, neprůjezdná byla zhruba čtyři hodiny. Do částí havarovaných aut narazily další vozy, vše se podle policie obešlo bez vážnějších zranění.

Dálnice, ilustrační foto

D1 byla před Brnem uzavřená kvůli hromadným nehodám

Domov

Dálnice D1, kterou dnes odpoledne ve směru z Prahy na Brno zablokovalo několik hromadných nehod mezi 170. až 180. kilometrem, je od 17:00 po čtyřech hodinách opět průjezdná všemi pruhy. ČTK to řekl mluvčí policie Petr Vala.

Dálnice D1 v zimě

Domov

Provoz D1 na Brno zastavila hromadná nehoda. Srazily se desítky aut

Při hromadných nehodách, které se staly dnes odpoledne ve velké mlze na dálnici D1 u Velké Bíteše na Žďársku, se srazilo 13 osobních aut, pět dodávek a dvě nákladní auta. Lehce se zranili čtyři lidé. Dálnice ve směru na Brno byla kvůli nehodám přes tři hodiny uzavřená. Rozjíždějící se kolony měřily asi 18 kilometrů. Vyplývá to z informací policie a Národního dopravního informačního centra.

Ilustrační foto

Sníh zkomplikoval dopravu na silnicích i železnici, D1 zablokovaly kamiony

Domov

Sněžení dnes od rána komplikovalo dopravu na řadě míst republiky, zejména na východě země. Provoz na silnicích především na Vysočině a Moravě brzdily ráno nehody a kamiony uvízlé v kopcích. Některé silnice byly pro kamiony uzavřené. Dálnice D1 spojující Prahu a Brno byla na několika místech zablokovaná, tvořily se tam mnohakilometrové kolony. Hromadná doprava se potýkala s problémy v Brně, Ostravě či okolí Prahy. Některé vlaky zastavily pády stromů na trakční vedení či koleje, a to včetně hlavního železničního koridoru na Slovensko mezi Mosty u Jablunkova a Čadcou. Vlaky nabíraly zpoždění.

Aktuálně se děje

21. července 2024 20:30

20. července 2024 21:50

Po izraelských náletech v Jemenu je zraněno nejméně 80 lidí

Při izraelských náletech, které v sobotu zasáhly jemenské přístavní město Hudajdá, bylo zraněno nejméně 80 lidí. Uvedl to server Wall Street Journal.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy