Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Šest zraněných po nehodě na D1. Na místo letěl záchranářský vrtulník

Záchranáři v akci, ilustrační fotografie
Záchranáři v akci, ilustrační fotografie
Foto: Lukáš Urban, EuroZprávy.cz

Vážná nehoda zkomplikovala v neděli dopoledne provoz na páteřní české dálnici D1 ve středních Čechách. Několik lidí utrpělo zranění, jsou mezi nimi i děti. Na místě zasahovaly všechny složky záchranného systému, na dálnici se utvořila kolona. 

Středočeská záchranná služba o události informovala v půl dvanácté na sociální síti X. "Po dopravní nehodě na dálnici D1 ve směru na Prahu jsme měli v péči šest lidí," uvedli zdravotníci.

Těžce zraněného muže transportovali vrtulníkem do Ústřední vojenské nemocnice. Ženu s pohmožděnou páteří převezla sanitka do vinohradské nemocnice. Tři lehce zraněné děti a žena s bolestí hrudníku skončily v benešovské nemocnici. 

Český statistický úřad (ČSÚ) loni evidoval 16 282 dopravních nehod ve Středočeském kraji. Bylo jich o více než tisíc více než v předchozím roce. 

Témata:  dopravní nehody dálnice D1 záchranáři

Aktuálně se děje

13. července 2024 17:32

13. července 2024 15:36

Izraelský útok v Gaze: Podle Hamásu nepřežilo více než 70 lidí

Desítky mrtvých si vyžádal sobotní útok ve městě Chán Júnis v Pásmu Gazy. Podle Hamásu byly zasaženy stany pro vysídlence, přičemž zemřelo 71 lidí a dalších 289 osob utrpělo zranění. Izraelci tvrdí, že cílili na vojenského velitele palestinského militantního hnutí Muhammada Dajfa. O tragické události informovala agentura AP či web France24

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy