dopravní nehody

Policie ČR, ilustrační foto

Policisté obvinili řidiče kvůli sobotní tragické nehodě na D1

Domov

Policie obvinila řidiče kamionu ze zavinění sobotní tragické nehody na dálnici D1. Muži hrozí v případě odsouzení až šestiletý trest odnětí svobody. Ve směru do Polska se včera srazilo několik vozidel včetně tahače, který převážel tank. Jeden člověk nepřežil.

Autonehoda

Domov

NKÚ vnímá zvýšení bezpečnosti na silnicích. Obětí nehod je ale stále příliš mnoho

Bezpečnost na silnicích za posledních 11 let stoupla, avšak počet obětí dopravních nehod zůstává vysoký, a to navzdory snahám plnit strategický cíl. Podle kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) byl například v roce 2020 stanovený počet obětí dopravních nehod na maximálně 333 osob, ale skutečný počet obětí na silnicích byl 460. Tato zjištění jsou výsledkem kontroly NKÚ. Aktuální vývoj také nepřispívá k plnění tohoto cíle, jak uvedli kontroloři.

Na dálnici D1 bourala dvě nákladní auta. (19.6.2023)

Na D1 bourala dvě nákladní auta, provoz je zastaven

Domov

Policisté na Vysočině uzavřeli páteřní dálnici D1 kvůli nehodě dvou nákladních vozidel. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému včetně záchranářského vrtulníku, který přepravil vážně zraněného řidiče do nemocnice.

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Domov

Nehoda několika aut zkomplikovala provoz na D1

Provoz na páteřní dálnici D1 zkomplikovala v neděli vpodvečer nehoda tří vozidel. Naštěstí se obešla bez zranění. Komunikace byla déle než hodinu neprůjezdná, jezdilo se po objízdných trasách.

K nehodě na D2 přiletěl záchranářský vrtulník. (29.5.2023)

D1 a D2 hlásí dopravní komplikace kvůli nehodám

Domov

Začátek týdne v Brně a jeho okolí se neobešel bez dopravních komplikací. Ve směru do jihomoravské metropole stály kvůli nehodám dálnice D1 i D2. Na obou místech zasahovaly složky integrovaného záchranného systému.

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Řidička najela do skupiny dětí, byla opilá

Domov

Řidička v sobotu v podvečerních hodinách najela do skupiny dětí nedaleko hradu Templštejn na jižní Moravě. Policie dechovou zkouškou odhalila, že je žena opilá. Nadýchala 1,6 promile alkoholu, navíc neměla řidičské oprávnění.

Dálnice, ilustrační fotografie.

D1 byla uzavřená ve směru na Prahu kvůli vážné nehodě

Domov

Úvodní den posledního květnového víkendu se neobešel bez komplikací v dopravě. Páteřní dálnice D1 byla na Vysočině uzavřená kvůli vážné dopravní nehodě. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

Na slovenské dálnici D2 došlo k vážné nehodě. (15.5.2023)

Nehoda autobusu na D2 ve směru do Česka. Zranilo se 37 lidí

Svět

K hrozivé nehodě došlo na dálnici D2 při Kútech v oblasti obce Závod ve směru do České republiky. Srazil se tam autobus a nákladní vůz. Na místě zasahují všechny záchranné složky. Z místa nehody hlásí 37 zraněných a podle informací Nového Času i jedna oběť.

Při čelní srážce dvou osobních aut u Koclířova na Svitavsku zemřeli tři lidé

Domov

Při čelní srážce dvou osobních aut u Koclířova na Svitavsku zemřeli tři lidé

Při čelní srážce dvou osobních aut u Koclířova na Svitavsku zemřeli dnes dopoledne tři lidé, další dva se zranili. Frekventovaná silnice I/35 byla téměř šest hodin uzavřena, provoz se obnovil kolem 16:00. Na místě zasahovaly tři posádky záchranářů a dva vrtulníky, z Olomouce a Hradce Králové, řekla ČTK mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Alena Kisiala. V Pardubickém kraji od rána prší.

Dopravní nehody

V únoru zemřelo při dopravních nehodách v Česku 27 lidí, o dva více než loni

Domov

V únoru zemřelo při dopravních nehodách na českých silnicích 27 lidí, o dva více než loni. Od začátku roku je zemřelých dosud 65, což je o deset více než v prvních dvou měsících loňského roku. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes ČTK sdělila Jana Pelešková z dopravní policie. Zatím poslední smrtelná nehoda se stala v pondělí v podvečer v Poniklé na Semilsku.

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 21:55

Zelenskyj by měl být prezidentem až do konce války, přeje si to většina Ukrajinců

Více než dvě třetiny Ukrajinců, konkrétně 70 procent, je pro, aby byl Volodymyr Zelenskyj prezidentem až do konce války. Ukázal to průzkum Kyjevského mezinárodního ústavu sociologie. Podle šetření ale klesl počet lidí, kteří podporuje prezidentovu politiku. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy