Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nehoda autobusu a kamionu na D1 uzavřela dálnici. V koloně pak došlo k další havárii

Dálnice, ilustrační fotografie.
Dálnice, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Páteřní českou dálnici D1 v průběhu úterního dne uzavřela nehoda nákladního automobilu a autobusu na 152. kilometru. Zranil se při ní jeden člověk, při jiné nehodě na stejné dálnici utrpěli zranění další tři lidé. 

Policie přijala oznámení o nehodě na 152. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu po půl jedenácté dopoledne. V autobuse jelo padesát lidí, kterým se nic nestalo. Lehké zranění utrpěl řidič nákladního automobilu.

Na místě zasahovaly všechny záchranné složky, včetně záchranářů. "Podle předběžných informací je na místě jedna zraněná osoba," řekl mluvčí záchranářů Petr Janáček webu novinky.cz. Zraněný řidič putoval do nemocnice v Třebíči.

Provoz na páteřní české dálnici navíc zkomplikovala další nehoda, která se stala nedaleko od místa havárie autobusu a nákladního auta, když řidič nedobrzdil do kolony a naboural auta před sebou. V tomto případě se zranili celkem tři lidé. 

Témata:  dopravní nehody Policie ČR dálnice D1

Související

Aktuálně se děje

15. ledna 2026 18:53

Jana Boušková znovu promluvila o případném návratu k práci

Jana Boušková se poprvé po delší době objevila na veřejnosti. Logicky se hned začalo řešit, jak to bude s jejím návratem do práce, pokud k němu dojde. Vždyť manželce Václava Vydry je už 71 let, takže by si klidně mohla užívat zaslouženého důchodu.  

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Petr Pavel

Pavel versus poslanci. Stanovisko k Turkovi neměním, vzkázal prezident

Sněmovna pouhý den poté, co vyslovila důvěru vládě premiéra Andreje Babiše (ANO), vyzvala prezidenta Petra Pavla, aby jmenoval navržené členy vlády, konkrétně poslance Filipa Turka, který je kandidátem Motoristů na post ministra životního prostředí. Pražský hrad vzápětí reagoval. Pavel se stanoviskem dolní parlamentní komory řídit nehodlá.