Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

U D1 aktuálně hoří motorest. Řidiči musí počítat se zdržením

Hasiči zasahují u požáru bývalého motorestu u dálnice D1. (1.3.2025) Fotogalerie +3
Hasiči zasahují u požáru bývalého motorestu u dálnice D1. (1.3.2025)
Foto: HZS Středočeského kraje

Plameny v sobotu ráno zachvátily budovu bývalého motorestu u dálnice D1 ve středních Čechách. Policie ji naštěstí nemusela uzavřít, kvůli probíhajícímu hasičskému zásahu je však neprůjezdný jeden z jízdních pruhů. Řidiči tak musí počítat se zdržením. 

Středočeští hasiči o zásahu informovali krátce po půl deváté na sociální síti X. Oznámení o události ale přijali už kolem čtvrt na sedm. Podle jimi uvedených informací hoří bývalý motorest na 26. kilometru dálnice ve směru na Brno. 

Kvůli požáru byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Plameny se začaly šířit především mezi střešní a stropní konstrukcí, přičemž v průběhu dopoledne došlo k jejich propadnutí. Hasičský zásah probíhá pouze zvenčí a za pomoci výškové techniky. 

Podle informací na webu dopravniinfo.cz je v místě události neprůjezdný jeden jízdní pruh. Řidiči proto musí ve směru na Brno počítat se zdržením. 

Témata:  požáry dálnice D1 hasiči Středočeský kraj

Související

Aktuálně se děje

30. března 2025 20:08

Zemřel Jiří Havel, herec známý z televize i dabingu

Českou hereckou obec zasáhla smutná zpráva. Ve věku 83 let zemřel Jiří Havel, který se v poslední době potýkal s nemocí. Havel byl publiku známý z divadla, televize i dabingu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Ilustrační foto

Žloutenka v Česku na vzestupu. Odborníci varují před dalším šířením

Česká republika čelí významnému nárůstu počtu případů virové hepatitidy A, známé jako infekční žloutenka či nemoc špinavých rukou. Podle údajů Státního zdravotního ústavu bylo do 28. března 2025 zaznamenáno již 320 případů této nemoci. Tento alarmující trend navazuje na loňský rok, kdy bylo v zemi evidováno 636 nakažených, přičemž dva lidé nákaze podlehli. Vývoj naznačuje, že se infekce šíří napříč celou republikou a podle dat Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) je patrný nárůst i v dalších zemích světa.