reklama

Primář oddělení rekonstrukční chirurgie Ladislav Petráš ve středu uvedl, že u muže v kritickém stavu, který je popálený na polovině těla, se lékaři chystají na operace. Budou mu muset odstranit nekrotické úseky kůže a zahájit transplantace.

U druhého zraněného horníka, který měl popáleniny na zhruba deseti procentech těla a další poranění, lékaři usilují o stabilizaci jeho stavu tak, aby mohl být co nejdříve propuštěn.

V severní lokalitě Dolu ČSM byla ve čtvrtek, tedy týden po neštěstí, obnovena těžba. Horníci fárají do zbývajících částí, které nebyly zasaženy neštěstím.

Mluvčího OKD Ivo Čelechovský dnes ČTK řekl, že situace v dole zůstává neměnná. Funguje běžný pracovní provoz a v podzemí se stále pracuje na dotěsňování hrází tak, aby byly pevné. Oblast 29. sloje, kde explodoval metan a následně tam vypukl požár, totiž byla uzavřena výbuchu vzdornými hrázemi. Uzavřený prostor má rozlohu přibližně 500 krát 500 metrů. Průběžně jsou prostřednictvím sond odebírány vzorky.

Výbuch metanu otřásl podzemím dolu ve čtvrtek odpoledne. Na povrch se záchranářům podařilo dostat zpočátku jen tělo jedné oběti. Další tři mrtvé vyprostila šestičlenná četa záchranářů v neděli, když na místě neštěstí dělala předběžný průzkum. Po výbuchu se v médiích objevily spekulace o manipulacích s čidly metanu, společnost OKD se proti takovým tvrzením ohradila.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama