reklama

O víkendu celníci podnikli akci pod názvem DK 2019, v níž chtěli zkontrolovat jestli již všichni řidiči vyměnili dálniční známky z roku 2018, jejich platnost končila posledního ledna 2019.

"Navzdory avizovaným upozorněním řidičům o nutnosti zakoupit a vylepit nové platné dálniční kupony pro rok 2019, celníci v tomto směru zjistili četná porušení. V průběhu uplynulých tří dnů odhalili tyto přestupky v 567 případech. Z devadesáti procent se jednalo o jízdu bez uhrazeného časového poplatku, v ostatních případech řidiči neodstranili loňský kupon z čelního skla, či na novém nevyplnili registrační značku vozidla," komentovala celou akci celní správa v tiskové zprávě, kterou má server Globe24.cz k dispozici. Částka vybraná na pokutách přesáhla o víkendu 600 tis. korun. 

Díky statistice, kterou tiskové oddělení celní správy poskytlo serveru Globe24.cz, můžeme porovnat sumu s údaji za rok 2018. Výše uložených pokut celní správou za celý rok činila 16 360 930 korun. Například loňský únor znamenal uložení pokut ve výši 1 935 900 korun. Pokud si to srovnáme se sumou vybranou "pouze" za víkend, zjistíme, že se v rámci akce uložila na pokutách opravdu značná částka.

Celní správa dále Globe24 upozornila na mimořádnou situaci v Královéhradeckém kraji. Jeden z nejmenším krajů ČR totiž díky exponovanému dálničnímu úseku ve směru do Prahy zaznamenal rekordní množství pokut. "Jen během víkendu jim na zhruba stokilometrovém úseku dálnice D 11 mezi Hradcem Králové a Prahou uložili blokové pokuty ve výši téměř 64 tisíc korun," dodávají celníci. 

reklama