Incident se odehrál při předem plánované realizaci kriminalistů z pražského oddělení, které se zabývá odhalováním násilné trestné činnosti. Policisté chtěli zadržet nebezpečného ozbrojeného pachatele, který je podezřelý z trestného činu vydírání se zbraní.

Muž ale začal policistům ujíždět v černém terénním automobilu značky Range Rover. Během honičky najel na chodník, kde ohrozil dva chodce. Jeden z nich skončil podle dostupných informací v péči zdravotníků.

Jelikož pachatel ohrožoval kolemjdoucí, sáhli policisté k použití donucovacích prostředků. „Kriminalisté proto proti vozidlu museli použít služební zbraň,“ sdělil serveru EuroZprávy.cz policejní mluvčí Jan Daněk. Podle fotografií z místa skončilo pronásledované vozidlo s prostřeleným okénkem u spolujezdce.

Vozidlo si vzápětí prorazilo na chodníku dvě pneumatiky. Po zhruba 100 až 200 metrech se zastavilo v ulici Kamenická, kde řidič začal z vozidla utíkat. „Kriminalisté ho doběhli, zadrželi a omezili na osobní svobodě. Žena, která s ním byla ve vozidle, byla také omezena na osobní svobodě,“ konstatuje mluvčí.

Záchranná služba musela dorazit na místo nejen kvůli zraněnému chodci, ale i kvůli pachateli. „Začal si stěžovat na nějaké zdravotní komplikace v souvislosti se srdcem, záchranná služba ho odvezla na ošetření,“ dodal Daněk.

Kriminalisté zůstávají na místě kvůli ohledání vozidla, mluvčí dodal, že se budou zabývat jak útěkem, tak původním případem vydírání.