reklama

"V případě Adware.Agent.AF jde o škodlivý Javascript, který přesměrovává uživatele z napadené legitimní stránky na nechtěné, většinou reklamní weby. Společně s tím maže seznam navštívených stránek, tudíž znemožňuje uživateli návrat zpět na legitimní webovou stránku," uvedl technický ředitel Esetu Miroslav Dvořák.

Další webová hrozba Adware.Agent.A, která žebříčku nejčastějších internetových hrozeb v tuzemsku kralovala v lednu, se během minulého měsíce posunula na třetí příčku s podílem 5,1 procenta.

Vyskytuje se ve formě online dotazníku, za jehož vyplnění tvůrci slibují uživateli hodnotný produkt, například mobilní telefon. Útočníci se tak dostávají k osobním údajům uživatelů, které následně zneužijí.

Obdobný trik využívají také tvůrci druhého nejčastěji zachyceného škodlivého kódu PDF/Fraud, který se snaží přesvědčit uživatele, aby vyplnil a odeslal svoje citlivé osobní údaje. K získání citlivých informací využívají útočníci celou řadu různých metod, uživatele například lákají na výhry v různých smyšlených soutěžích. V únoru stál PDF/Fraud za 6,6 procenta zachycených případů online hrozeb.

reklama